Zakaz lotów przedłużony! A jednak...

2020-05-22 9:03 Magda Mazurek

Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie Rady Ministrów ograniczające ruch lotniczy. Kiedy możemy spodziewać się uruchomienia połączeń lotniczych?

Zakaz w międzynarodowym ruchu lotniczym został przedłużony do 6 czerwca, a w odniesieniu do lotów krajowych do 31 maja. - Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych oraz na kolejne 8 dni w odniesieniu lotów krajowych - wskazano w Ocenie Skutków Regulacji projektu.

Zgodnie z projektem, nowe rozporządzenie traci moc z dniem 6 czerwca 2020 roku, z wyjątkiem przepisów odnoszących się do ruchu krajowego, które to tracą moc z dniem 31 maja 2020 roku. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 24 maja 2020 roku.

Czy oznacza to, że polecimy za granicę wcześniej niż jak do tej pory prognozowano? Kraje Unii Europejskiej planowały uruchomienie połączeń międzynarodowych na połowę czerwca. Przykładowo od 15 czerwca Grecja już szykuje się na przyjęcie turystów!

Polecamy: Wakacje od 15 czerwca! Które państwo już czeka na turystów?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE