Wakacje od 15 czerwca! Które państwo już czeka na turystów?

2020-05-21 8:30 Magda Mazurek

Grecja otwiera się na turystów i od 15 czerwca czeka na wszystkich chętnych. Loty do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Grecji mają być wznowione od lipca.

Premier Grecji Kyriakos Micotakis zapowiedział w środę otwarcie sezonu turystycznego od 15 czerwca! To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza dla właścicieli kwater prywatnych czy sezonowych hoteli. Z kolei loty mają być wznowione od lipca (mowa tu o lotach do najpopularniejszych miejscowości turystycznych).

Wakacje z testami?

Rząd planuje, żeby przyjeżdżający do Grecji turyści byli poddawani testom na obecność koronawirusa. Premier rządu uważa, że Grecja odniosła sukces w walce z pandemią. I ma dużo racji - dotychczas w całym kraju wykryto 2 850 infekcji, zmarło 166 zakażonych osób.

Oczywiście w hotelach będzie obowiązywał rygor sanitarny, ale nie aż tak "widoczny". Już w poniedziałek w całym kraju otwarto dla zwiedzających atrakcje archeologiczne, w tym ateński Akropol. W czerwcu otwarte zostaną m.in. muzea i kina letnie.

Wygląda więc na to, że Grecja jest gotowa i czeka na turystów. Pytanie tylko, czy oni się pojawią?

Polecamy: Wesela w 2020. Rząd podał DATĘ odmrożenia branży ślubnej!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE