Wesela w 2020. Rząd podał DATĘ odmrożenia branży ślubnej!

2020-05-20 17:45 Magda Mazurek

Rząd zdaje sobie sprawę, że czerwiec to miesiąc ślubów. I już przygotowuje się na wielkie odmrożenie branży. Padają także konkretne daty... Oczywiście - wszystko zależy od rozwoju pandemii.

Kiedy odmrożenie branży ślubnej? Okazuje się, że już niebawem...

- Chcielibyśmy, aby od 1 czerwca oczywiście nasze aktywności wszelkie, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. 

W środowym programie "Studio Biznes" minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła kolejne plany rządu dotyczące odmrażania gospodarki. - Rozumiem, że czerwiec to jeden z najbardziej ślubno-weselnych miesięcy w roku i pojawia się wiele pytań zarówno od nowożeńców, jak i tych, którzy przygotowują, pracują i żyją z organizacji przyjęć weselnych. Parki rozrywki, parki miniatur, infrastruktura czasu wolnego. To są te branże, z którymi teraz rozmawiamy, z którymi teraz przygotowujemy wytyczne - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Czytaj też: Wznowienie lotów. Zasady podróżowania samolotami

Niestety dokładnej daty jeszcze nie znamy, resort nie podaje jej ze względu na możliwy rozwój pandemii. Jednak data 1 czerwca pada ponownie... - Miejmy nadzieję, że od 1 czerwca będziemy mogli odmrażać - w czwartym etapie - kolejne branże, wśród nich również ślubną - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Jak dodała, resort chce jak najszybciej opracować wytyczne dotyczące bezpieczeństwa organizacji wesel.

Decyzja w tej sprawie należy do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. A jeszcze tydzień temu Szumowski - Zobaczmy, jak to funkcjonuje, jak wygląda sytuacja, jak ruszy sektor gastronomiczny. Wtedy będziemy analizowali i komunikowali te większe wydarzenia, większe imprezy, jakimi są wesela - mówił. 

Polecamy: Zasiłek opiekuńczy po 24 maja tylko dla niektórych? Jak dostać "opiekę"?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE