Wygląda jak 30-latka, choć jest po 50. Zdradziła, czemu zawdzięcza "długą młodość"

2022-06-06 14:51

51-letnia Annamaria Kalebic w ogóle nie wygląda na swój wiek. Jej bliscy i znajomi są wręcz zaskoczeni, jak wielką przeszła metamorfozę. Kobieta podzieliła się w mediach społecznościowych, czemu zawdzięcza tak dobrą kondycję fizyczną i samopoczucie. Internauci nie mogą wyjść z podziwu.

annamaria_kalebic
Autor: instagram/annamaria_kalebic

51-letnia Annamaria Kalebic działa prężnie w mediach społecznościowych. Na multimedialnej platformie TikTok opowiada o tym, jak po przekroczeniu wieku 40 lat ogarnęło ją błogie lenistwo i chwilowy brak motywacji w dbaniu o siebie. W końcu postanowiła, że tak dłużej być nie może i wprowadziła kilka zmian w swoim stylu życia.

"Naprawdę bałam się skończyć 50 lat, więc zdecydowałam zainwestować w siebie w ostatni rok mojej czterdziestki" - powiedziała kobieta na TikToku.

Co robi, że wygląda tak młodo? Dzieli się radami

Najpierw zaczęła od zmiany nawyków żywieniowych – przeszła na zdrową, pełnowartościową dietę i spożywa zdecydowanie więcej warzyw i owoców. Wyeliminowała z jadłospisu przetworzone produkty, a wszystkie posiłki przygotowuje sobie sama. Ponadto zwraca uwagę na to, żeby dostarczyć odpowiedniej ilości białka wraz z pożywieniem. Najczęściej wypija koktajl białkowy, który składa się z produktów wysokobiałkowych (np. kefiru, maślanki) i węglowodanów dostarczających składników mineralnych, witamin i błonnika.

Oprócz diety postawiła też na ruch i zmotywowała się do uprawiania regularnych treningów siłowych, które polegają na wykonywaniu kilku ćwiczeń na wszystkie lub określone grupy mięśniowe w kilku seriach.

W formie - Dieta wysokobiałkowa

Dzięki temu 51-latka czuje się o wiele sprawniejsza, zdrowsza i bardziej pewna siebie niż kiedykolwiek w życiu. "Lepsze zdrowie, dobre samopoczucie, ćwiczenia, inny sposób myślenia i w rezultacie czuję się teraz lepiej, niż jak miałam 20 lat. Cieszę się, że przekroczyłam 50 lat i to pokochałam" – zaznaczyła Annamaria Kalebic.

Jak wyznała, jest wiele skutecznych sposobów na walkę z procesem starzenia. Uważa, że jednak najlepiej zacząć od wewnątrz.