Urodziła się z największymi oczami na świecie. "Mówią do mnie Gollum"

2023-02-05 17:19

Duże oczy to marzenie wielu kobiet. Niektóre powiększają je makijażem, inne decydują się na operację, jeszcze inne wszystko zawdzięczają naturze. Wśród tych ostatnich jest młoda Amerykanka Samantha McNab. Przez lata cierpiała z powodu swoich ogromnych oczu, dziś traktuje je jako atut i wykorzystuje jako przepustkę do kariery na Tik Toku.

Urodziła się z największymi oczami na świecie. Mówią do mnie Gollum
Autor: TikTok/sam.mcnab Młoda kobieta ma ogromne oczy. "Mówią do mnie Gollum"

Samantha McNab ma 21 lat, pochodzi z Nowego Jorku, ale mieszka obecnie na Florydzie, gdzie studiuje. Mało kto jest w stanie przejść obok niej obojętnie. A wszystko z powodu nienaturalnie dużych gałek ocznych.

Niektórzy sądzą, że są one objawem choroby tarczycy - z tego powodu kobieta przeszła zresztą pełną diagnostykę w tym kierunku. 

Poradnik Zdrowie: choroby tarczycy

Słyszy i komplementy, i słowa krytyki

Jej wielkie oczy, które sama określa jako "wybryk natury", budzą wśród obserwatorów skrajne emocje. Dostaje masę komplementów, a jej zagorzali fani tworzą na jej cześć kompilacje na YouTube. Ale słyszy też słowa krytyki. Niektórzy porównują ją do Golluma - jednej z głównych postaci z Władcy Pierścieni, inni twierdzą, że popularny reżyser horrorów Tim Burton powinien nakręcić o niej film.

Póki co filmy o sobie kręci ona sama. Na TikToku dzieli się klipami, w których przyjmuje charakterystyczną pozę - szeroko otwiera oczy i wpatruje się w kamerę. Jeden z jej filmików zdobył 2,4 mln polubień i miał 22 mln odtworzeń. 

Samantha zaprzecza, jakoby poddała się operacji plastycznej - jak twierdzi, przyzwyczaiła się do dziwnych komentarzy na temat swojego wyglądu, gdyż słyszy je od dzieciństwa - już wtedy jej ogromne oczy sprawiały, że wyróżniała się na tle rówieśników.

"To geny, nie choroba"

Jak wyjaśniła w jednym ze swoich filmów, z powodu swoich ogromnych oczu przeszła w dzieciństwie i wczesnej młodości szereg badań. Lekarze podejrzewali bowiem, że ich powodem może być choroba.

Podejrzewano u niej m.in. problemy z tarczycą, konkretnie chorobę Gravesa-Basedowa, w przebiegu której z powodu nadprodukcji hormonów tarczycy dochodzi do wytrzeszczu gałek ocznych i wyglądają one na nienaturalnie duże.

Ten objaw nosi nazwę oftalmopatii tarczycowej lub orbitopatii tarczycowej i w ponad 90 proc. przypadków występuje obustronnie. To, że kobieta może mieć problemy z tarczycą, zasugerował również jeden z widzów. Samantha zaprzeczyła jednak, wyjaśniając, że wszystkie wyniki badań ma idealne. "Wielkie oczy zawdzięczam genom" - podkreśliła.