Artur Szpilka musiał przejść pilną operację. "Bardzo boli. Nawet jak leżę"

2022-11-17 10:27

Informację o konieczności wykonania pilnej operacji Artur Szpilka przekazał wczoraj. Poinformował również, że z powodu kontuzji i długiej rekonwalescencji po zabiegu nie weźmie udziału w planowanej na styczeń walce przeciwko Arkadiuszowi Wrzoskowi, która miała się odbyć na gali KSW 78. "Jestem właśnie w szpitalu. Będę miał operację" - oświadczył. Kilka godzin później był już po zabiegu.

Szpilka przeszedł operację kręgosłupa. Wszystko przez kontuzję
Autor: Twitter

Do pojedynku między Arturem Szpilką a Arkadiuszem Wrzoskiem miało dojść 21 stycznia 2023 r. Niestety, plany sportowca pokrzyżowała kontuzja. Okazało się, że Szpilka nabawił się kontuzji pleców, która objawia się potwornym bólem kręgosłupa. Konieczna była operacja.

- Będę miał operację. Niestety, moja walka z Arkiem Wrzoskiem się nie odbędzie, ponieważ nabawiłem się kontuzji pleców. Myślałem, że pomoże blokada. Wziąłem dwa tygodnie temu blokadę w plecy. Niestety nie wyszło - powiedział w komunikacie opublikowanym na instagramowym profilu KSW.

Poradnik Zdrowie: Żyję z urazem kręgosłupa

Kontuzja objawiała się potwornym bólem

- Przy treningu zapaśniczym, przy sparingach bardzo boli. Nawet teraz jak leżę, jest promieniowanie do nogi, więc razem z doktorem podjęliśmy decyzję, że muszę być zoperowany. Na całe szczęście udało się to zrobić dzisiaj, także dziś będę miał operację - powiedział Szpilka.

Kilka godzin później Szpilka poinformował w mediach społecznościowych, że już jest po zabiegu.

- Ja już po operacji i chyba wszystko jest okej. Będę jeszcze pod narkozą - powiedział na InstaStories. 

"Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej" - napisał z kolei na Twitterze.

To nie pierwsza poważna kontuzja Szpilki

Operacja kręgosłupa nie jest pierwszym zabiegiem będącym wynikiem kontuzji sportowca. Szpilka rok temu po walce z Łukaszem Różańskim o tytuł WBC International został znokautowany. W wyniku obrażeń i niefortunnego upadku na kolano, uszkodził więzadła i staw skokowy.

"Po walce miałem naderwane więzadło i zerwana łękotkę nie mogę normalnie chodzić" - relacjonował. Niestety, kontuzja była na tyle poważna, że nie obyło się bez operacji. We wcześniejszych latach Szpilka przeszedł również operację szczęki, nadgarstka i barku.