Szczepienia przeciw COVID-19: awaria systemu naprawiona, e-rejestracja wznowiona

2021-04-02 9:13

1 kwietnia doszło do awarii systemu podczas rejestracji osób powyżej 40. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Wstrzymano zapisy w celu rozwiązania zaistniałego problemu. Sytuacja została już opanowana. Szef KPRM poinformował, że e-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 została wznowiona. Zapisy za pośrednictwem wiadomości SMS też działają.

Zaszczepisz się w firmie to stracisz część pensji! Czy możne tego uniknąć?
Autor: Getty Images Zaszczepisz się w firmie to stracisz część pensji! Czy możne tego uniknąć?

Pełnomocnik rząd ds. szczepień Michał Dworczyk przekazał wczoraj rano (1 kwietnia), że rejestracja dla osób 60 plus zwolniła. Dlatego też rząd zadecydował uruchomić zapisy dla tych z grupy wiekowej 40-59 lat, którzy w styczniu zgłosili swoją gotowość do szczepienia.

Po kilku godzinach sytuacja się zmieniła. Rejestracja dla tej grupy wiekowej została wstrzymana z powodu usterki systemu. Część osób 40 plus zapisało się na szczepienie w kwietniu, a jak zaznaczył minister Michał Dworczyk, te osoby miały mieć wyznaczony termin w maju. Dodał też, że „do każdej osoby miał dzwonić konsultant lub automat, proponując termin w drugiej połowie maja”.

E-rejestracja na szczepienie wznowiona

Po północy szef KPRM zamieścił wpis na Twitterze z informacją o wznowieniu e-rejestracji na szczepienie przeciw SARS-CoV-2. „Internetowe Konto Pacjenta dostępne w pełnym zakresie pod adresem http://pacjent.gov.pl” – dodał. 

Natomiast na profilu #Szczepimysie, który prowadzony jest przez Centrum Informacyjne Rządu, przekazano, że bez zakłóceń działa też rejestracja za pośrednictwem SMS. „Wprowadziliśmy niezbędną korektę do systemu” – napisano.

Podczas piątkowej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk przekazał, że zostało uruchomione dodatkowe pół miliona terminów na kwiecień. - Chcemy przesunąć na kwiecień szczepienia wszystkich osób powyżej 60. roku życia, które dziś mają terminy wyznaczone na maj - dodał. Jak przekazał, "osoby, które w wyniku błędu systemu były zarejestrowane na terminy kwietniowe, otrzymały wiadomość SMS z powiadomieniem, że termin ich szczepienia został zmieniony".

- Chcielibyśmy, by do końca kwietnia wszystkie osoby powyżej 60. roku życia zostały zaszczepione. Dlatego też prosimy punkty szczepień, by kontaktowały się ze swoimi pacjentami i przepisywały tych pacjentów z terminów majowych na terminy kwietniowe - poinformował szef KPRM. Komunikat został rozesłany do punktów szczepień. Jak podkreślił minister, "każdy z punktów musi wykonać pewną pracę związaną z przyspieszeniem szczepień dla osób powyżej 60. roku życia". 

Źródło: Twitter, PAP

Co należy zrobić, żeby szybko zakończyć pandemię? Doktor Grzesiowski odpowiada
Sonda
Którą szczepionką chciałbyś się zaszczepić?