Sandra Kubicka ma problemy ze zdrowiem. “Zaczęłam płakać z bólu, bezradności i bezsilności”

2024-03-01 12:22

Sandra Kubicka to słynna polska modelka i partnerka Aleksandra Barona. 29-latka wiele razy podkreślała, że marzy o dziecku, ale realizację pragnienia utrudniała choroba. Kobieta cierpi na zespół policystycznych jajników, więc zajście w ciąże nie było takie proste. Choć ostatecznie się udało, to w ostatnim czasie gwiazda poinformowała o innych problemach zdrowotnych.

Sandra Kubicka ma problemy ze zdrowiem. “Zaczęłam płakać z bólu, bezradności i bezsilności”
Autor: Instagram / @sandrakubicka Sandra Kubicka ma problemy ze zdrowiem. “Zaczęłam płakać z bólu, bezradności i bezsilności”

W grudniu ubiegłego roku Sandra Kubicka poinformowała w mediach społecznościowych, że jest w upragnionej ciąży i wraz z Baronem oczekują na syna. Podczas jednego z wywiadów wyznała, że była już bliska skorzystania z metody in vitro i kiedy miała rozpocząć całą procedurę, okazało się, że spodziewa się dziecka. Teraz w mediach społecznościowych dzieli się różnymi informacjami związanymi właśnie z ciążą. A ostatnie doniesienia nie są zbyt pozytywne.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o PCOS - najnowsze badania [WEBINAR]

Sandra Kubicka o ciąży i samopoczuciu. “Osteopaci boją się mnie dotykać”

Sandra opublikowała w relacji film, z którego wynika, że w ciąży doskwiera jej silny ból w okolicach kręgosłupa. Jest on na tyle dokuczliwy, że kiedy się schyla, przeszywa ją “prąd” i ma problem z wyprostowaniem się. Dziś pojawiło się kolejne nagranie, w którym celebrytka wyjaśnia, że musiała spać na kanapie, bo tylko to dało jej ulgę. Modelka zaznacza, że jej zdaniem dolegliwości spowodowane są uciskiem dziecka na jakiś nerw. 

- Osteopaci boją się mnie dotykać, bo niewielu jest takich, którzy nie boją się kobiet w ciąży. Większość nie chce po prostu dotykać kobiet w ciąży i rozkładają ręce. Przy kości ogonowej coś mi uciska, jakiś nerw. Chodzę tak, jakbym się dopiero uczyła i w zależności od tego, jak postawię nogę, potrafi mnie odciąć i potrafię lecieć. Wczoraj dokładnie wydarzyło się to w sklepie (...) źle stanęłam i poleciałam na Alka - opisuje obrazowo Sandra Kubicka.

Modelka uspokaja jednak, że ostatecznie udało się jej znaleźć specjalistę, który pomoże jej przezwyciężyć bolesne dolegliwości. Wybrała także odpowiedni materac, dzięki czemu ma nadzieję, że bóle w okolicach kręgosłupa nie będą tak dotkliwe i będzie mogła lepiej się wysypiać, co w ciąży jest bardzo ważne.

Sandra Kubicka ma problemy ze zdrowiem
Autor: Fot. Screen, instagram.com/sandrakubicka

Zespół Policystycznych jajników. Choroba Sandry Kubickiej

Jak już wspominaliśmy, Sandra i Baron długo starali się o dziecko, a spełnienie marzenia utrudniała choroba, a mianowicie PCOS.  Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zespół policystycznych jajników (PCOS) to rodzaj choroby endokrynologicznej, która dotyka nawet 13% kobiet w wieku rozrodczym. Natomiast aż 70% kobiet borykających się z tym schorzeniem nie zostało zdiagnozowanych.

To właśnie PCOS jest najczęstszą przyczyną braku owulacji, a taki stan uniemożliwia zajście w ciążę. Zespół policystycznych jajników wiąże się również z innymi problemami zdrowotnymi, a także wpływa na samopoczucie fizyczne oraz psychiczne.

PCOS może powodować zaburzenia równowagi hormonalnej, nieregularne miesiączki, nadmierny poziom androgenów i torbiele w jajnikach. Sygnałem alarmowym są nieregularne miesiączki, zwykle z brakiem owulacji.

PCOS nie da się wyleczyć, natomiast dzięki odpowiedniej terapii można złagodzić jej objawy poprzez określoną dietę, czy przyjmowanie leków, w tym także tych przeznaczonych do walki z niepłodnością. Przyczyna choroby wciąż nie jest znana, natomiast WHO wskazuje, że kobiety, u których w rodzinie występowała cukrzyca, są w grupie zwiększonego ryzyka.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki