A jednak udało się pomimo choroby. Sandra Kubicka i Baron zostaną rodzicami

2023-12-26 20:02

Po romantycznych zaręczynach w Dubaju 17 grudnia, dziś (26.12) Sandra Kubicka, narzeczona 40-letniego Aleksandra Milwiwa-Barona z zespołu "Afromental", przekazała kolejne, radosne wieści. Para spodziewa się dziecka. Znana jest też płeć potomka. wiadomość jest szczególnie radosna w związku z problemami zdrowotnymi Sandry.

A jednak udało się pomimo choroby. Sandra Kubicka i Baron mają dobre wieści
Autor: sandrakubicka/Instagram

Z krótkiego posta na Instagramie 28-letniej fotomodelki i celebrytki dowiadujemy się, że para spodziewa się dziecka i będzie to syn. "Moje największe marzenie właśnie się spełnia i to dzięki tobie", zwraca się do Barona przyszła mama. Pierwsze plotki o ciąży Sandry obiegły internet zaraz po zaręczynach. teraz są już oficjalnie potwierdzone. Wygląda na to, że artysta, który w grudniu skończył 40 lat, zaczyna nowy rozdział w życiu. Po serii głośnych romansów, podbojów i rozstań, ustatkuje się i zostanie tatą.

Sandra Kubicka apeluje do innych kobiet!

Sandra Kubicka i PCOS

W 2021 roku Sandra Kubicka zdecydowała się odważnie opowiedzieć o swojej chorobie i walce z zespołem policystycznych jajników (PCOS)

- Po prostu trzeba zmienić styl życia, badać się i czekać na cud. Niektóre kobiety znoszą to bardzo delikatnie, a niektóre przechodzą z full pakietem tak jak ja. Przytyłam 17 kilogramów, miałam bulwy podskórne, zaczęły mi włosy rosnąć w bardzo dziwnych miejscach i to są właśnie te pierwsze objawy. Również nieregularne miesiączki i brak owulacji, co się też wiąże z problemem zajścia w ciążę - wyliczała wtedy Kubicka.

Nic zatem dziwnego, że kobieta teraz tak bardzo się cieszy i ciążę nazywa po prostu cudem.

Zespół policystycznych jajników i ciąża

PCOS, czyli zespół policystycznych jajników 9wielotorbielowatość jajników), znacząco obniża szansę na macierzyństwo, ale jej zupełnie nie pozbawia, zwłaszcza gdy kobieta zdecyduje się na leczenie w młodym wieku.

Choroba objawia się zaburzeniami miesiączkowania, zmianami w wyglądzie związanymi z nadmiarem androgenów (nadmierne owłosienie, trądzik, wahania, wagi), a obraz USG ujawnia obecność torbieli jajników. Często w ogóle nie dochodzi do owulacji.

Leczenie hormonalne zespołu policystycznych jajników trwa czasem wiele lat. Jeśli jednak młoda kobieta planuje ciążę, po kilku miesiącach terapię się przerywa, by doszło do uwolnienia dojrzałej komórki jajowej i do zapłodnienia.

Czasem jednak konieczne jest podanie leków stymulujących jajeczkowanie. Największe szanse na macierzyństwo mają kobiety, które rozpoczną leczenie ok. 25 roku życia. Zazwyczaj mają jedno dziecko.

Baron i Sandra Kubicka będą rodzicami

"Czekamy na Ciebie Synku". "Najlepszy świąteczny prezent". Trudno się dziwić radości przyszłej mamy. Po zdjęciu, na którym modelka nie kryje krągłości, można się spodziewać, że rodzina powiększy się na przełomie wiosny i lata.

A jednak udało się pomimo choroby. Sandra Kubicka i Baron mają dobre wieści
Autor: sandrakubicka/Instagram

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki