Rabaty, gratisy i dopłaty do wakacji za granicą. Zobacz, z czego możesz skorzystać?

2020-05-28 14:39 Małgorzata Wójcik

Kraje, które żyją z turystyki zachęcają podróżujących do odwiedzenia ich mimo pandemii. Zniżki, rabaty i atrakcyjne oferty to sposób na zapełnienie pustych hoteli.

Jak podaje PAP, wiele krajów, których gospodarka opiera się na turystyce, zaoferowało obcokrajowcom korzystne rabaty. Wszystko po to, aby przyciągnąć do siebie turystów i zwiedzających, którzy wypełnią opustoszałe w czasie pandemii hotele i pensjonaty.

Większość państw, takich jak Grecja, Włochy czy Hiszpania odczuwają kryzys z powodu konieczności zamknięcia granic, izolacji i odwołania wakacyjnych rezerwacji. Jak sobie radzą poszczególne państwa z przyciągnięciem do siebie turystów?

Sycylia – noc gratis

Jak czytamy w depeszy PAP, władze Sycylii obiecały przyjezdnym jedną noc gratis za wykupienie 3 noclegów na ich wyspie. Osoby, które spędzą wakacje na Sycylii, mogą też liczyć na zwrot połowy kwoty wydanej na bilet lotniczy. Musea sycylijskie oferują również darmowe wejściówki.

Bułgaria – bezpłatne plaże

Bułgarzy zdecydowali się na zrezygnowanie z opłat za korzystanie z plaży. Nad Morzem Czarnym bezpłatne będą też leżaki i parasole.

Cypr – zapłata za chorobę

Władze Cypru chcą pokazać, że pobyt na ich wyspie jest bezpieczny, dlatego oferują pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia i leczenia turystów, którzy zakażą się na Cyprze koronawirusem.

Japonia – tanie bilety

Japoński rząd chce pokrywać koszty biletów lotniczych – nie wiadomo jeszcze  w jakim procencie, bo prace nad ustawą jeszcze trwają.  

Meksyk – dwie noce gratis

Kurort Cancun za wykupienie dwóch nocy w hotelu, daje dwie kolejne są gratis.

Czytaj: Kiedy otwarte zostaną granice? Kiedy wrócimy do podróży?

Wakacje od 15 czerwca! Które państwo już czeka na turystów?

Czy pojedziemy w tym roku na zagraniczne wakacje? Grecja czeka na turystów od lipca

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE