"Poskromienie cukrzycy" – konkurs dla studentów Akademii Sztuk Pięknych

2019-10-16 14:53

Konkurs plakatowy "Poskromienie cukrzycy" to jedna z aktywności zaplanowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Dłuższe życie z cukrzycą". Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane podczas Światowego Dnia Cukrzycy.

Poskromienie cukrzycy – konkurs dla studentów akademii sztuk pięknych
Autor: Poskromienie cukrzycy - materiały prasowe

Konkurs plakatowy "Poskromienie cukrzycy" ma charakter otwarty i skierowany jest do studentów Akademii Sztuk Pięknych w Polsce. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy artystycznej w formie plakatu wykonanego dowolną techniką artystyczną. Plakat powinien dotyczyć tematu konkursu i /lub nawiązywać w swojej wymowie do kampanii społecznej "Dłuższe życie z cukrzycą".

Uczestnicy konkursu mogą wykorzystać wszelkie formy wyrazu, które prowadzą do stworzenia plakatu w formacie B1 pion (70x100, 300 dpi; docelowo potrzebny plik do druku tiff., psd.). Integralną częścią każdej pracy będzie logotyp kampanii o szerokości 10 cm w podstawie oraz adres strony internetowej www.dluzszezyciezcukrzyca.pl.

Konkurs odbywa się w terminie od 9 września do 25 października 2019 r. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane podczas Światowego Dnia Cukrzycy w listopadzie 2019 r. W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

Mecenasem i jurorem projektu jest Andrzej Pągowski – artysta grafik, autor m.in. plakatów zapowiadających sztuki teatralne.

Prace konkursowe wybrane przez jury będą eksponowane w ramach kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą", w tym m.in. prezentowane w formie wystawy i/lub pokazu slajdów i/lub wydane jako wydruki np. z okazji obchodów Światowego Dnia Cukrzycy i innych wydarzeń edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii.

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" (www.dluzszezyciezcukrzyca.pl) ma na celu podnoszenie świadomości na temat cukrzycy (w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80 proc. chorych) oraz zagrożeń z nią związanych, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych.

Szczegóły konkursu na stronie: www.dluzszezyciezcukrzyca.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE