Popularny lek na wzdęcia wycofany z obrotu

2020-01-13 11:55

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu bardzo znany lek na wzdęcia - Espumisan. Powodem wycofania jest niewłaściwe oznakowanie leku - do opakowań zawierających Espumisan dołączono błędną ulotkę.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zadecydował o wycofaniu z obrotu leku na wzdęcia - Espumisanu. To jeden z najpopularniejszych preparatów w kroplach. Z obrotu została wycofana jedna seria preparatu Espumisan w kroplach (100mg/ml), który rozprowadzano w butelkach o pojemności 30 ml.

Przypominamy, że Espumisan jest lekiem sprzedawanym bez recepty i powszechnie stosowanym przy problemach ze wzdęciami i towarzyszącym im uczuciem ciężkości.

Główny Inspektorat Framaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu serii nr 91009A o dacie ważności do 28 lutego 2022 roku.

Powodem wycofania leku z obrotu jest informacja, jaką otrzymał Główny Inspektorat Farmaceutyczny -  w kilku opakowaniach leku wykryto ulotki informacyjne innego produktu leczniczego o nazwie Zentel, w tabletkach.

Podmiot odpowiedzialny za lek to Berlin-Chemie AG z siedzibą w Niemczech. Importerem równoległym wycofanego leku jest firma Forfarm sp. z o.o. Jako kraj eksportu leku w decyzji wskazano Rumunię.

Polecamy: Wzdęcia brzucha i gazy – o czym świadczą wzdęcia brzucha i gazy?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE