Piotr Kraśko trafił do szpitala. Zmaga się z chorobą przewlekłą?
Piotr Kraśko (51 l.) ma za sobą niezwykle burzliwy czas, co mogło w negatywny sposób odbić się na jego zdrowiu. Dziennikarz trafił do jednego z warszawskich szpitali, gdzie musiał poddać się specjalistycznym badaniom.
Piotr Kraśko w szpitalu
Dziennikarz ma wiele powodów do zmartwień, o jego problemach jest ostatnio bardzo głośno. Przypomnijmy, że niedawno wyszło na jaw, że Kraśko prowadził samochód nie posiadając niezbędnych uprawnień, za co grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności. Kilka dni później doszło do kolejnego skandalu, kiedy to TVP Info ujawniło, że dziennikarz aż przez 5 lat nie składał zeznań podatkowych.
Wszystkiemu winien stres?
Piotr Kraśko trafił do szpitala, gdzie musiał zostać poddany badaniom w związku z problemami z ciśnieniem. Pojawiły się spekulacje, że to właśnie stres przyczynił się do kłopotów ze zdrowiem mężczyzny. W szpitalu dziennikarzowi towarzyszyła zaniepokojona żona.
Nadciśnienie tętnicze - co to za choroba?
Nadciśnienie tętnicze to stan, w którym długotrwała siła oddziaływania krwi na ściany tętnic jest na tyle duża, że może ostatecznie spowodować problemy zdrowotne, takie jak choroby serca.
Czynniki ryzyka
Do rozwoju nadciśnienia tętniczego przyczyniają się:
- nieodpowiedni styl życia - niewystarczająca ilość ruchu, niezdrowa dieta
- palenie tytoniu
- spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach
- stres
- otyłość
- nadmierne spożycie soli i inne.
Objawy
Wysokie ciśnienie krwi przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów. Niekontrolowane nadciśnienie zwiększa ryzyko poważnych problemów zdrowotnych, w tym zawału serca i udaru mózgu. Na szczęście wysokie ciśnienie krwi można łatwo wykryć.
U osób z nadciśnieniem tętniczym mogą występować bóle głowy, duszność lub krwawienia z nosa, ale te oznaki i objawy nie są specyficzne i zwykle nie występują, dopóki wysokie ciśnienie krwi nie osiągnie ciężkiego lub zagrażającego życiu stadium.
Nadciśnienie tętnicze a stres
Stres na ciśnienie tętnicze ma ogromny wpływ. W sytuacjach stresujących przyspiesza nasz oddech, zwiększa się puls, występuje kołatanie serca, a ciśnienie tętnicze podnosi się.