Piotr Kraśko trafił do szpitala. Zmaga się z chorobą przewlekłą?

2022-06-15 10:13

Piotr Kraśko (51 l.) ma za sobą niezwykle burzliwy czas, co mogło w negatywny sposób odbić się na jego zdrowiu. Dziennikarz trafił do jednego z warszawskich szpitali, gdzie musiał poddać się specjalistycznym badaniom.

Piotr Kraśko
Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS

Piotr Kraśko w szpitalu

Dziennikarz ma wiele powodów do zmartwień, o jego problemach jest ostatnio bardzo głośno. Przypomnijmy, że niedawno wyszło na jaw, że Kraśko prowadził samochód nie posiadając niezbędnych uprawnień, za co grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności. Kilka dni później doszło do kolejnego skandalu, kiedy to TVP Info ujawniło, że dziennikarz aż przez 5 lat nie składał zeznań podatkowych.

Wszystkiemu winien stres?

Piotr Kraśko trafił do szpitala, gdzie musiał zostać poddany badaniom w związku z problemami z ciśnieniem. Pojawiły się spekulacje, że to właśnie stres przyczynił się do kłopotów ze zdrowiem mężczyzny. W szpitalu dziennikarzowi towarzyszyła zaniepokojona żona.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do kardiologa?

Nadciśnienie tętnicze - co to za choroba?

Nadciśnienie tętnicze to stan, w którym długotrwała siła oddziaływania krwi na ściany tętnic jest na tyle duża, że ​​może ostatecznie spowodować problemy zdrowotne, takie jak choroby serca.

Czynniki ryzyka

Do rozwoju nadciśnienia tętniczego przyczyniają się: 

  • nieodpowiedni styl życia - niewystarczająca ilość ruchu, niezdrowa dieta
  • palenie tytoniu
  • spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach
  • stres
  • otyłość
  • nadmierne spożycie soli i inne.

Objawy

Wysokie ciśnienie krwi przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów. Niekontrolowane nadciśnienie zwiększa ryzyko poważnych problemów zdrowotnych, w tym zawału serca i udaru mózgu. Na szczęście wysokie ciśnienie krwi można łatwo wykryć.

U osób z nadciśnieniem tętniczym mogą występować bóle głowy, duszność lub krwawienia z nosa, ale te oznaki i objawy nie są specyficzne i zwykle nie występują, dopóki wysokie ciśnienie krwi nie osiągnie ciężkiego lub zagrażającego życiu stadium.

Nadciśnienie tętnicze a stres

Stres na ciśnienie tętnicze ma ogromny wpływ. W sytuacjach stresujących przyspiesza nasz oddech, zwiększa się puls, występuje kołatanie serca, a ciśnienie tętnicze podnosi się.