Nowe fakty o stanie zdrowia żony Kubackiego. "Wiedzieliśmy, że jest bardzo źle"

2023-03-21 14:01

W poniedziałek Dawid Kubacki przekazał na Instagramie smutne wieści. Chodziło o stan zdrowia jego żony. Marta Kubacka trafiła do szpitala. Jej stan był ciężki. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty. Sprawę skomentował ojciec skoczka oraz dziennikarz obecny na Raw Air.

Nowe fakty o stanie zdrowia żony Kubackiego. Głos zabrał ojciec skoczka
Autor: instagram.com/_marta_ku_ Nowe fakty o stanie zdrowia żony Kubackiego. Głos zabrał ojciec skoczka

W niedzielę Dawid Kubacki podjął decyzję o powrocie z Norwegii do Polski. To był jego koniec w turnieju Raw Air, ale miał ważny powód. Żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala

"Mój nagły powrót do domu... Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie" - zaczął wpis na Instagramie.

Poradnik Zdrowie arytmia serca

Nowe fakty ws. zdrowia żony Dawida Kubackiego

Ojciec Dawida Kubackiego w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" wyznał, że Marta Kubacka trafiła do szpitala w niedzielny poranek. Powodem miały być silne zaburzenia rytmu serca

Gdy tylko skoczek otrzymał smutne wieści, bez wahania spakował swoje rzeczy i wrócił do kraju. Polski Związek Narciarski wspiera Dawida w tym trudnym czasie.

– Gdyby było trzeba, wysłalibyśmy po niego nawet prywatny odrzutowiec – mówił w rozmowie z "Super Expressemi" Jan Winkel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

– Nie ma teraz znaczenia, kiedy Dawid wróci na skocznię. Niech zajmuje się żoną. Tylko to się liczy – dodał.

O sprawie wypowiedział się również Krzysztof Skórzyński w programie "Dzień dobry TVN".

- Przed godziną 14 dostaliśmy wiadomość z Polskiego Związku Narciarskiego, że o godzinie 14 wszyscy musimy być mixed zone. Wtedy zszedł do dziennikarzy Thomas Thurnbichler, trener reprezentacji, który miał krótkie wystąpienie, mówił o tym, że z powodów osobistych Dawid jest zmuszony wrócić do domu - wycofuje się z całego cyklu Raw Air - opowiadał Krzysztof Skórzyński.

Jak wyjaśnił, dziennikarze ani przez moment nie mieli wątpliwości, że wydarzyło się coś dramatycznego. - Jeżeli się wycofuje w takich okolicznościach zawodnika, który bije się o zwycięstwo w Pucharze Świata, a przynajmniej o podium, to wiedzieliśmy, że jest bardzo źle. Zostaliśmy poproszeni o uszanowanie prywatności Dawida i niezadawanie pytań, więc czekaliśmy na te oficjalne informacje - dodał

O czym może świadczyć arytmia serca?

Arytmia serca to stan, kiedy praca serca ulega nagłemu przyspieszeniu lub zwolnieniu. Zdrowe serce bije miarowo, ale gdy wytwarzanie impulsów elektrycznych, które odpowiadają za jego poruszanie jest zakłócane, serce zaczyna gubić swój naturalny rytm.

Arytmia serca świadczyć o stanach, takich jak między innymi astma, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy nadczynność tarczycy. Nieregularna praca serca może także świadczyć o silnych emocjach lub niedoborze niektórych pierwiastków. Jej objawy powinny być skonsultowane z lekarzem kardiologiem.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki