Nie żyje pierwsza Wednesday Addams. Jej ruchy były inspiracją dla słynnego tańca

2023-01-30 11:00

Lisa Loring, która jako pierwsza wcieliła się w rolę kultowej Wednesday Addams zmarła w wieku 64 lat - poinformowali jej najbliżsi. Podano również bezpośrednią przyczynę śmierci aktorki, której taniec przeszedł do historii kinematografii. "W naszych sercach pozostanie Wednesday Addams" - skomentowała jej najbliższa przyjaciółka.

Nie żyje pierwsza Wednesday Addams. Jej ruchy były inspiracją dla słynnego tańca
Autor: You Tube Nie żyje pierwsza Wednesday Addams. Jej ruchy były inspiracją dla słynnego tańca

Lisa Loring w wieku zaledwie sześciu lat wystąpiła w sitcomie "Rodzina Addamsów" emitowanym w latach 60. w telewizji ABC. Wednesday w jej wykonaniu była poważną, czasem nawet ponurą dziewczynką, która uwielbiała przerażające zwierzęta - w tym jadowitego pająka imieniem Homer, i bawiła się lalką bez głowy.

Taniec, który wykonała w serialu, zainspirował scenarzystów produkcji obecnie emitowanej na Netflixie - to jej ruchy naśladowała obecna odtwórczyni tej roli, Jenna Ortega.

Lisa Loring doznała rozległego udaru mózgu

O śmierci aktorki poinformowała jej bliska przyjaciółka Laure Jacobson. 64-letnia aktorka kilka dni temu doznała poważnego udaru mózgu i przy życiu podtrzymywał ją jedynie specjalistyczny sprzęt. 28 stycznia 2023 roku rodzina zdecydowała o odłączeniu jej od aparatury. Aktorka zmarła, a w chwili śmierci były przy niej jej córki. 

UdarNieZostawajwDomu - neurolodzy apelują i ostrzegają

"Z wielkim smutkiem informuję, że nasza przyjaciółka Lisa Loring nie żyje. Cztery dni temu doznała rozległego udaru mózgu. Od trzech dni była podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Wczoraj jej rodzina podjęła trudną decyzję o odłączeniu sprzętu, Lisa zmarła zeszłej nocy" - poinformowała Laure Jacobson w mediach społecznościowych.

Dodała: "Jej postać na zawsze będzie dużą częścią popkultury. W naszych sercach pozostanie Wednesday Addams".

Aktorka chorowała na nadciśnienie

Lisa Loring po zakończeniu nagrań Rodziny Addamsów nie znikła z ekranu - wystąpiła również w serialu ABC "The Pruitts of Southampton". Występowała również m.in. w operze mydlanej "As the World Turns" i w kilku filmach kina "klasy B".

Jej przyjaciółka poinformowała, że bezpośrednią przyczyną udaru było nadciśnienie, z którym aktorka zmagała się od pewnego czasu.

Do udaru miały przyczynić się również papierosy - Lisa Loring była nałogową palaczką.