Na wakacje nie wyjedziemy poza Europę. To pewne

2020-05-05 18:43 Ada Mazurek

Z epidemią SARS-CoV-2 mierzy się nie tylko Polska, ale i cała Europa. Kwarantanna, zamknięte granice, zakaz podróży - te obostrzenia sprawiły, że wiele osób zastanawia się nad anulacją zagranicznych podróży. Zupełnie słusznie, jak się okazuje.

Otwarte granice w Polsce nie oznaczają od razu, że wyjedziemy na wakacje. Wiele krajów przewiduje, że nie będzie podróży turystycznych. Chociaż Włochy i Grecja są nastawione optymistycznie i czekają na turystów, to Francja podróże wakacyjne zakłada, owszem, ale tylko dla obywateli swojego kraju i tylko po Francji.

Zobacz, jak Włosi przygotowują plaże na przyjazd turystów: Na wakacje pojedziemy już w czerwcu - czy to realne?

- Na wakacje nie wyjedziemy z Europy – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron. Nie wykluczył, że zasięg dozwolonych podróży w wakacje będzie ostatecznie ograniczony do Francji. - Wszystko zależy od postępów epidemii – wyjaśnił i dodał, że ostateczna decyzja zapadnie w czerwcu.

We Francji dzieci do szkół idą już 11 maja, mimo licznych protestów związków zawodowych nauczycieli i obywateli. W Polsce na pierwszy ogień idą dzieci w wieku przedszkolnym i młodsze. Również w naszym kraju nie wszyscy są zadowoleni z tego faktu: Dzieci w przedszkolu czeka GEHENNA! Sprawdziliśmy, jak będzie teraz w placówkach

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE