Na wakacje pojedziemy już w czerwcu - czy to realne?

2020-04-17 14:08

Sytuacja związana z rozprzestrzeniającym się koronawirusem nie jest stabilna, ale premier zapowiedział wsparcie dla branży turystycznej i hotelarskiej. Jednak pod pewnymi obostrzeniami. Jakie będą wakacje w 2020 roku? Czy to oznacza, że na wakacje pojedziemy już w czerwcu?

Koronoplaże we Włoszech
Autor: Twitter Koronoplaże we Włoszech

Na konferencji zorganizowanej przez premiera Mateusza Morawieckiego 16 kwietnia dowiedzieliśmy się, że rząd planuje wsparcie dla branży hotelarskiej. Oznacza to mniej więcej tyle, że wyjazdy są możliwe, jednak z zachowaniem dotychczasowych obostrzeń, np. dotyczących liczby gromadzących się osób i zachowania odległości między ludźmi. 

O wyjazdach na obozy czy wysłaniu dziecka na kolonie możemy póki co zapomnieć. Wyjazdy zorganizowane też odpadają. A wyjazdy rodzinne? Za granicę nie wyjedziemy do 3 maja (granice są zamknięte). A wyjazd nad morze? Na razie rząd otworzył tereny zielone (lasy czy parki lub bulwary), ale nadal nie wolno tam się gromadzić. Co zatem z plażami nad Polskim morzem? Jest szansa, że restrykcje zostaną zniesione. Natomiast inne kraje już myślą o obywatelach i chcą im zagwarantować wakacje.

Włosi już się przygotowują. - Pojedziemy latem nad morze. Zrobimy wszystko, aby tak się stało - powiedziała Lorenza Bonaccorsi, wiceminister kultury Włoch.

Jak wyglądają u nich przygotowania do popularnego plażingu? Resort kultury przygotowuje nowe zasady plażowania:

  • wymóg zachowania dystansu społecznego
  • regularna dezynfekcja piasku,
  • zwiększeniu odległości między parasolami,
  • przestrzenei z parasolami dla maksymalnie 3-4 osób. 

Nie ma dowodów, że epidemia koronawirusa wygaśnie latem pod wpływem wysokich temperatur. Dlatego Włosi chcą być gotowi: