Kiedy zachorowała na raka, partner ją zostawił. Sprzedaje suknię ślubną, by zapłacić za leczenie

2023-01-19 9:03

Lucero Vega została porzucona dwa miesiące po jej druzgocącej diagnozie. Teraz zdecydowała się sprzedać suknię ślubną, by pozyskać fundusze na leczenie. Poruszająca historia modelki obiegła świat.

Kiedy zachorowała na raka, jej partner ją zostawił. Sprzedaje suknię ślubną, by zapłacić za leczenie
Autor: Facebook Kiedy zachorowała na raka, jej partner ją zostawił. Sprzedaje suknię ślubną, by zapłacić za leczenie

24-latka opowiedziała o walce z rakiem w jednym z postów na Facebooku. 

„Wykryto u mnie raka piersi w wieku 24 lat. Miałam kulkę w prawej piersi, była namacalna. Z powodu dezinformacji i braku opieki nad sobą nigdy nie byłam na kontroli, aż do stycznia zeszłego roku. Kulka pod pachą urosła, zaniepokoiłam się i zrobiłam USG, później biopsja. Na początku, ze strachu pomyślałam, że umrę" - czytamy.

Badania wykazały, że rak u 24-latki jest zaawansowany. O diagnozie dowiedziała się, gdy planowała ślub ze swoim ukochanym. Jednak wieść o chorobie wstrząsnęła obojgiem.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do onkologa?

Odszedł od niej, gdy wypadły jej włosy

Lucero wyznała, że ​​jej partner początkowo wspierał ją po szokujących wiadomościach o raku. 

– Poszłam z nim zamrozić komórki jajowe, ponieważ naprawdę chciał mieć rodzinę u swego boku – stwierdziła. W trakcie chemioterapii wypadły jej włosy, a zaraz po tym jej przyszły małżonek nagle zmienił zdanie. Pomimo tego, że została porzucona, nie żywi urazy do swojego byłego partnera.

Meksykanka bardzo przeżyła rozstanie, ale mimo to nie poddała się. Obiecała sobie, że będzie walczyć z chorobą mimo że jej marzenia o założeniu rodziny legły w gruzach. Los nie oszczędzał Lucero. Mniej więcej w tym samym czasie u jej taty zdiagnozowano raka skóry

– Na początku czułam pustkę... – relacjonuje 24-latka. 

Sprzedaje suknię ślubną, by zapłacić za leczenie raka

Chcąc pomóc sfinansować leczenie raka, Lucero organizuje loterię, która obejmuje licytację jej sukni ślubnej, a także jej auto, a nawet... zamówienie na ciasta. 24-latka ma ogromną wolę walki o swoje zdrowie i życie.

We wpisie na Facebooku, w którym opowiedziała swoją historię i przedstawiła zasady uczestnictwa w loterii, wspomina także, że 6 lat temu zaginął bez śladu jej brat. Pod postem dziewczyny pojawiło się mnóstwo słów wsparcia ze strony internautów.

Lucero ma także swój kanał na YouTube, gdzie od momentu diagnozy udostępnia filmy, w których opowiada o swoich zmaganiach z chorobą. 

23 grudnia 2022 roku dziewczyna przyjęła ósmą i zarazem ostatnią rundę chemioterapii. Czeka ją jednak długa droga do wyzdrowienia - operacja, radioterapia i blokery hormonalne. Poinformowano ją, że leczenie będzie trwało około 5 lat.