Jak ochłodzić mieszkanie? Proste sposoby

2020-07-02 18:58 Magda Mazurek

W upalne dni na próżno szukać ochłody w mieszkaniu. Bardzo często jest w nich gorąco, duszno, nie ma więc szansy na ochłodę. Są jednak proste tricki, które sprawią, że w naszym domu zapanuje przyjemny chłód.

Jak schłodzić w mieszkanie w upalne dni? Jest kilka sposobów, które nie wymagają od nas od razu zakupu porządnego klimatyzatora lub rolet termoizolacyjnych. Oczywiście klimatyzator ma swoje zalety (ale też wady), jednak sprawdzą się także:

  • zasłanianie okien przed słońcem,
  • otwieranie okien tylko w nocy.

Można także kupić wiatrak, którym posłuży nam kilka lat, a jego zaletą będzie to, że można go przenosić w różne miejsca. Pamiętaj jednak, że od takiego wiatru możesz mieć chore zatoki, ból głowy i gardła. Możesz też użyć wiatraka chwilowo - wrzucić kostki lodu do miski i połóż ją przed wiatrakiem. To zwiększy skuteczność schładzania.

Więcej pomysłów na schłodzenie mieszkania? 

  • nawilżanie powietrza.

To sposób, który działa. Jeśli nie masz nawilżacza powietrza, to wlej do wanny wodę - będzie parować i automatycznie nawilżać powietrze. 

  • zrób przeciąg.

Można otworzyć okna po dwóch przeciwległych stronach mieszkania. Pamiętaj tylko, żeby nie wietrzyć w południe, bo wpuścisz do mieszkania rozgrzane powietrze. 

Polecamy: Upały a dezynfekcja rąk. Czym grozi używanie płynu do dezynfekcji w słoneczny dzień?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE