Jadła bez przerwy przez 19 godzin dziennie. W końcu powiedziała "dość" i zrzuciła 50 kilo

2023-01-10 15:51

"Potrafiłam jeść bez przerwy, nawet przez 19 godzin na dobę, gdy pracowałam w domu podczas pandemii COVID-19" – wyznała 48-letnia Diane Blackmore. Siedzący tryb życia i niezdrowe nawyki żywieniowe sprawiły, że kobieta zaczęła błyskawicznie przybierać na wadze. Czuła się bardzo źle i była wiecznie zmęczona. Postanowiła, że musi coś zrobić ze sobą. Całkowicie zmieniła swój styl życia i po kilku miesiącach ciężkiej pracy nad sobą może poszczycić się spektakularnymi efektami. Wymieniła ubrania na mniejsze o pięć rozmiarów. W czym tkwi jej sekret?

Waga
Autor: Getty Images Jadła bez przerwy przez 19 godzin dziennie. W końcu powiedziała "dość" i zrzuciła 50 kilo

48-letnia Diane Blackmore pochodzi z niewielkiej miejscowości Miskin w Południowej Walii. Gdy wybuchła pandemia COVID-19, jak większość ludzi na świecie, pracowała zdalnie. Siedzący tryb życia i podjadanie odbiło się na jej zdrowiu. "Potrafiłam jeść bez przerwy, nawet przez 19 godzin na dobę" – wyznała kobieta w rozmowie dla brytyjskiego portalu "The Mirror". Jak dodała, wpadła w wir pracy zdalnej i nie dbała o siebie wystarczająco dobrze. Zauważyła też, że w dość szybkim tempie przytyła. Czuła się bardzo źle sama ze sobą i pewnego dnia powiedziała "dość". Postanowiła odzyskać kontrolę nad swoją wagą.

Przybrała na wadze podczas pandemii

Diasne zdawała sobie sprawę z tego, aby waga wróciła do normy, potrzebny jest czas i odpowiednio ułożony plan żywieniowy. Jej jadłospis składał się z trzech zdrowych, zbilansowanych posiłków. "Na początku było to dla mnie szok, musiałam porzucić stare nawyki i nauczyć tych nowych, zdrowych" – powiedziała. 

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

48-latka zrezygnowała z ulubionych przekąsek typu fast food. Trudno było jej opanować napady wilczego głodu, lecz z biegiem czasu zdecydowanie rzadziej występowały. "To było trudne, szczególnie dla wielkiego zjadacza kalorii, jakim byłam ja" – dodała. Oprócz diety zaczęła dbać również o aktywność fizyczną. Regularnie ćwiczyła z hula hop.

Udało się jej schudnąć 50 kg w kilka miesięcy 

Diane działa prężnie w mediach społecznościowych, publikując na bieżąco informacje o swoich postępach i stanie zdrowia. W ciągu kilku miesięcy udało się jej zrzucić 50 kilogramów. Teraz nosi ubrania o pięć rozmiarów mniejsze, a do tego czuje się pewniej w swoim ciele. Utrata kilogramów miała wiele pozytywnych skutków dla zdrowia, m.in. spowodowała obniżenie ciśnienia i cholesterolu.

48-latka mówi, że zdrowe i zrównoważone wybory żywieniowe zmieniły jej życie na lepsze.