Ile osób w okolicy choruje na Covid-19? Teraz możesz to sprawdzić

2020-05-28 13:25 Katarzyna Hubicz

Chcesz sprawdzić, ile osób choruje na koronawirusa w powiecie mińskim, ile w legionowskim, ile przypadków zanotowano we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie? Teraz to możliwe bez konieczności żmudnego wertowania danych - bezpłatną i aktualizowaną na bieżąco mapę zachorowań z podziałem na województwa i powiaty własnie udostępniono w internecie.

Raport z zachorowań na Covid-19 w formie czytelnej mapy udostępnia serwis Dane i Analizy. Raport, który przygotowano w oparciu o dane Ministerstwa Zdrowia, jest na bieżąco aktualizowany.

Co w nim znajdziemy? Przede wszystkim dane o aktualnej liczbie zachorowań na koronawirusa z podziałem na województwa oraz powiaty. Mapa pokazuje nie tylko aktualną liczbę przypadków, ale również dane w ujęciu czasowym, dzień po dniu, co pozwala ocenić, jak w danym powiecie rozwijała się epidemia i w jakim tempie przybywało – lub ubywało – zakażonych.

Przykładowo, 12 marca, czyli na samym początku epidemii w Polsce, w Warszawie zanotowano 5 przypadków zakażenia (we Wrocławiu było ich wtedy już 6), ale dwa tygodnie później te dane mocno się zmieniły: 27 marca w Warszawie było już 147 zachorowań, a we Wrocławiu – 81 przypadków.
Raport pokazuje również wskaźnik zachorowań w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców.

Mapa z danymi o liczbie zachorowań można znaleźć POD TYM LINKIEM

Polecamy także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE