Ile osób umiera na koronawirusa w Polsce a ile w Europie? Ministerstwo pokazało dane

2020-05-27 11:20 Katarzyna Hubicz

Dziś w Polsce z powodu koronawirusa umarła jedna osób, a całkowita liczba zgonów wyniosła 1025. Czy to dużo, czy mało? Jak wyglądamy na tle Europy? Ministerstwo Zdrowia opublikowało wykres obrazujący liczbę zgonów z powodu koronawirusa w przeliczeniu na milion mieszkańców w różnych państwach Europy.

22303 osoby zakażone, 10330 wyleczonych, 1025 zmarłych – taki do tej pory jest bilans zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Czy to dużo, czy mało? Chociaż ciągle pojawiają się kolejne zakażenia (w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia podało, że przybyło 229 zakażonych), to jednak premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej oznajmił, że Polska poradziła sobie z epidemią.

Ile osób umiera w Polsce z powodu koronawirusa? Według danych rządowych do tej pory w Polsce zanotowano 1025 zgonów. Czy to dużo, czy mało? Ministerstwo Zdrowia na swoim profilu na Twitterze zamieściło wykres, w którym pokazuje, jak kształtuje się liczba zgonów w przeliczeniu na milion mieszkańców w wybranych państwach Europy. Dane zamieszczone na wykresie pochodzą z serwisu worldometers.info.

Polecamy także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE