Dzień Różowej Wstążki AVON – razem przeciw rakowi piersi

2017-06-08 10:51

Dzień Różowej Wstążki AVON stanowi 20. już finał kampanii AVON kontra Rak Piersi, której celem jest uświadamianie Polek, że rak to nie wyrok, a jego wczesne wykrycie pozwala na pełne wyleczenie. 10 czerwca warszawskie Bulwary Wiślane Jana Karskiego znów będą różowe! Dzień Różowej Wstążki AVON to pełen atrakcji piknik rodzinny łączący edukację z relaksem.

Dzień Różowej Wstążki AVON – razem przeciw rakowi piersi
Autor: Materiały prasowe

Dzień Różowej Wstążki AVON jest również zakończeniem akcji z Endomondo "AVON Walk & Ride. Każdy kilometr ma znaczenie". Cel rywalizacji to zebranie 2 milionów kilometrów, za które AVON dofinansuje 6 000 badań USG piersi podczas październikowej akcji "Gabinety z Różową Wstążką".

W tym roku podczas pikniku uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich i zdobyć wiedzę na temat profilaktyki raka piersi, a także porozmawiać z trenerami personalnymi i dietetykami na temat zdrowego stylu życia. Ponadto będzie też wiele innych atrakcji zorganizowanych wspólnie z partnerami AVON w strefach tematycznych. Wydarzenie poprowadzą Dorota Wellman, Marcin Prokop i Filip Chajzer, a wśród gości pojawią się ambasadorki AVON: Małgorzata Kożuchowska i Patricia Kazadi, a także Red Lipstick Monster. W specjalnie przygotowanej Strefie Gwiazd będzie można zdobyć autografy gwiazd i zrobić sobie z nimi zdjęcia.

Dzień Różowej Wstążki AVON - spotkania z ekspertami

W Strefie Zdrowia na uczestniczki pikniku będą czekali eksperci z Medicover – lekarze interniści i ginekolodzy oraz pielęgniarki. 160 kobiet, które zapiszą się online lub na miejscu w dniu wydarzenia, będzie mogło skorzystać z bezpłatnego badania USG piersi. Na badania można zapisać się na dedykowanej stronie, do której link zostanie umieszczony na fanpage’u AVON Polska na Facebooku www.facebook.com/AvonPolska. Online jest dostępnych 80 miejsc, tyle samo osób będzie mogło zapisać się podczas pikniku. Dodatkowo, dzięki firmie Braster, uczestniczki będą mogły poznać system domowej profilaktyki raka piersi i nauczyć się samobadania za pomocą innowacyjnego urządzenia medycznego. W Strefie Profilaktyki i Wsparcia od zespołu ekspertów z Warsaw Genomics będzie można dowiedzieć się, na czym polega dziedziczenie nowotworów i uzyskać informacje dotyczące programu badań przesiewowych w kierunku raka piersi i raka prostaty. Osoby zainteresowane będą mogły również zapisać się do udziału w tym programie.

Dzień Różowej Wstążki odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 w godz. 14:00 – 18:00, na Bulwarach Wiślanych Jana Karskiego w Warszawie.

Strefy tematyczne podczas Dnia Różowej Wstążki AVON

W Strefie Piękna profesjonalni wizażyści AVON będą wykonywać bezpłatne makijaże i udzielać porad dotyczących doboru kosmetyków, a manikiurzystki zadbają o nieskazitelny wygląd paznokci uczestniczek pikniku. Brafitterki z firmy Li PARIE Lingerie opowiedzą, jak ważny jest odpowiednio dopasowany biustonosz i pomogą wybrać idealny model. W namiocie kulinarnym specjaliści z firmy Zepter podpowiedzą, jak gotować smacznie i zdrowo, które składniki warto włączyć do diety, a czego unikać w ramach profilaktyki antynowotworowej. Eksperci z firmy Sante i Studia Sante Uzdrowisko Miejskie przeprowadzą pomiary biowitalności oraz konsultacje terapeutyczne i dietetyczne, a także zaproszą na degustację wybranych produktów. Strefę Sportową rozruszają instruktorzy z Fitness Clubu S4 – pod ich czujnym okiem będzie można sprawdzić swoją formę podczas zajęć fitness. Na osoby, które zgłodnieją po treningu, będzie czekać Strefa Food, w której każdy znajdzie coś dla siebie: burgery i hot dogi, a także potrawy wege oraz lody i gofry. W Strefie Relaksu będzie można odpocząć na leżakach, ale prawdziwe odprężenie zapewnią masażyści z For Good Health. Nie zabraknie również atrakcji dla mężczyzn, a wśród nich – technologiczna Strefa Samsung, w której będzie można przenieść się do pełnej przygód wirtualnej rzeczywistości. Samsung udowodni także, że urządzenia technologiczne mogą być bardzo kobiece, prezentując swoje produkty adresowane przede wszystkim do kobiet. Partner wydarzenia pokaże również, jak technologia może motywować do zdrowego stylu życia. Najmłodszych uczestników zaprosimy do Strefy Malucha z różowym piaskiem, basenem z piłeczkami, bańkami mydlanymi i zjeżdżalnią, które z pewnością dostarczą dzieciom mnóstwo frajdy. Dodatkową atrakcją dla pełnych energii maluchów będą również warsztaty taneczne, które poprowadzą instruktorzy z Egurrola Dance Studio.

Kilometry dla zdrowia

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie ogłoszenie liczby zebranych kilometrów w rywalizacji "AVON Walk & Ride. Każdy kilometr ma znaczenie" i tym samym liczby badań USG piersi, które AVON dofinansuje w październiku w ramach akcji "Gabinety z Różową Wstążką". Jeszcze do 9 czerwca można dołączyć do rywalizacji, zamieniając tysiące stawianych codziennie kroków i przemierzanych kilometrów na realną pomoc. Należy pobrać bezpłatną aplikację Endomondo Sports Tracker, wybrać w menu "Rywalizacje" i wyszukać "AVON Walk & Ride. Każdy kilometr ma znaczenie". Co dalej? Wystarczy uruchamiać aplikację zawsze, gdy spacerujesz, maszerujesz, uprawiasz nordic walking, biegasz czy jeździsz na rowerze. Zaproś znajomych i zmierzcie się w liczbie zebranych kilometrów i spalonych kalorii. Pochwal się swoimi osiągnięciami, publikując zdjęcie na Facebooku i Instagramie i oznacz je za pomocą oficjalnych # rywalizacji: #AVONKontraRakPiersi #AVONWalkAndRide i #avonpolska. 100 osób, które spalą najwięcej kalorii, wygrywa zestaw kosmetyków AVON. Swoje wyniki można sprawdzić w aplikacji lub na stronie www.endomondo.com.

Podczas Dnia Różowej Wstążki będziemy walczyć o zwiększenie puli badań, biegając na bieżni i jeżdżąc na rowerach treningowych w strefie zbierania kilometrów firmy Kettler. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się również w wielkim Quizie Różowej Wstążki, w którym do wygrania będą wspaniałe nagrody: smartfon Samsung Galaxy S8, pięć rowerów Electra, rower stacjonarny firmy Kettler, karnety na zajęcia do Fitness Clubu S4 oraz zestawy kosmetyków AVON.

W sobotnim wydarzeniu nie mogło zabraknąć Dziewczyńskich Poranków i inicjatorek akcji społecznej #watchyourboobs. W Dniu Różowej Wstążki AVON i Dziewczyńskie Poranki kolejny raz łączą swoje siły, organizując kobiecy bieg promienisty, w którym 30-osobowe grupy aktywnych kobiet, wystartują z pięciu warszawskich dzielnic, by spotkać się na mecie na Bulwarach Wiślanych i wspólnie uczestniczyć w pikniku.

Organizatorem Dnia Różowej Wstążki jest firma AVON Cosmetics Polska, która od 1998 roku prowadzi kampanię AVON kontra Rak Piersi. Kampania finansowana jest ze sprzedaży produktów z Różową Wstążką dostępnych w katalogach, online i warszawskim Avon Studio. Partnerami Dnia Różowej Wstążki są organizacje non-profit: Stowarzyszenie "Amazonki" Warszawa-Centrum i Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj życie.

Już teraz dołącz do wydarzenia na oficjalnym profilu AVON Polska na Facebooku www.facebook.com/events/1791322051184891/.

AVON_Dzie-Rowej-Wstki.jpg
Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl