Czy siłownie i baseny zostaną wkrótce otwarte?

2020-10-20 9:42

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 rząd wprowadził nowe obostrzenia - od 17 października zdecydował o zamknięciu basenów, siłowni, klubów fitness i aquaparków. Po weekendowych protestach branży fitness i rozmowach z jej przedstawicielami rząd obiecuje jednak zmiany z przepisach. Kiedy baseny i siłownie zostaną ponownie otwarte?

Czy siłownie i baseny zostaną jednak otwarte?
Autor: Getty Images

Nowe restrykcje wprowadzone ostatnio przez rząd spotkały się z dużymi protestami ze strony branży fitness. Wiele osób zostało z dnia na dzień bez pracy. W sobotę 17 października na placu Zamkowym odbył się protest kilkuset pracowników i właścicieli takich placówek.

Jak przekonywał Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness: "To jest nie tylko wyrzucenie na bruk 100 tysięcy pracowników, to jest wyrzucenie na bruk 4 tysięcy przedsiębiorców, to jest zabranie możliwości ćwiczeń milionom Polaków. To podważanie zaufania do naszej branży". Dodał też, że nowe obostrzenia są dla branży potężnym ciosem, nie wytrzyma ona kolejnego lockdownu. Argumentował również, że nie ma informacji, by na jakiejkolwiek siłowni było do tej pory jakieś ognisko koronawirusa.

Przedstawiciele branży spotkali się w poniedziałek 19 października z przedstawicielami rządu. Wygląda na to, że rozmowy te przyniosły pozytywny skutek i obostrzenia być może zostaną w najbliższym czasie zniesione.

- Chcemy otworzyć siłownie i baseny jak najszybciej. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu. Sobota to realistyczny termin. Równocześnie kontynuowane będą rozmowy w sprawie programów osłonowych dla branży – ujawnił po spotkaniu z Jarosławem Gowinem Adam Śliwiński w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Z kolei wiceminister Olga Semeniuk zapewniła, że ministerstwo będzie się starało "możliwie szybko wyjść naprzeciw" oczekiwaniom branży, "czyli odmrozić branżę fitness oraz dostęp do basenów i aquaparków, ale przy zachowaniu zwiększonego niż do tej pory poziomu bezpieczeństwa sanitarnego".

Czytaj też:

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"
Sonda
Czy siłownie i kluby fitness powinny być zamknięte?