Chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha? Te dwa napoje na pewno ci w tym pomogą

2022-05-23 13:18

Zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest łatwym zadaniem. Odchudzanie wymaga dyscypliny i systematyczności. Badania potwierdzają, że dwa napoje mogą skutecznie pomóc ci w zrzuceniu tkanki tłuszczowej, w szczególności z okolicy brzucha. Jak pozbyć się oponki na brzuchu bez rygorystycznej diety?

kobieta z kubkiem
Autor: Getty Images

Sezon wakacyjny przed nami. Wielu ludzi odczuwa już stres z powodu zbędnych kilogramów. Nadwaga i otyłość to przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia. Mogą powodować cukrzycę, choroby układu krążenia, zaparcia i problemy z kręgosłupem. Marzysz o tym, by zrzucić kilka kilogramów bez restrykcyjnej diety i godzin spędzonych na siłowni? Z pomocą przychodzą naukowcy, którzy twierdzą, że dwa znane napoje mogą mieć istotny wpływ na utratę tłuszczu z brzucha.

Chirurgiczne leczenie otyłości

Zielona herbata pomoże spalić kalorie

Zdaniem eksperta dr Tim’a Bonda z Tea Advisory Panel picie herbaty pomaga w kontrolowaniu wagi. Dr Bond podkreśla: "Zielona herbata zwiększa wydatkowanie energii, co jest istotnym czynnikiem utraty wagi, ponieważ musisz spalić więcej energii niż zużywasz, aby schudnąć".

Badania wykazały, że katechiny, które znajdują się w zielonej herbacie, zwiększają utratę tłuszczu w jamie brzusznej, szczególnie w połączeniu z ćwiczeniami. Analizy naukowe opublikowane w National Library of Medicine świadczą o tym, że napary zielonej herbaty mają wpływ na metabolizm.

Eksperci ustalili, że picie zielonej herbaty pomogło zwiększyć wydatek energetyczny bardziej niż picie wody. Co ważne, w zielonej herbacie znajdują się także kofeina i galusan epigallokatechiny (EGCG), które mogą przyspieszyć metabolizm, a tym samym spalać kalorie.

Ocet jabłkowy na utratę tłuszczu z brzucha

Głównym składnikiem octu jabłkowego jest kwas octowy. Ocet jabłkowy jest często zalecany jako czynnik przyspieszający odchudzanie. Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że ocet jabłkowy może pomóc tracić wagę na kilka różnych sposobów.

Przede wszystkim naukowcom udało się ustalić, że zastosowanie octu jabłkowego u gryzoni pozwoliło:

  • obniżyć poziom cukru we krwi,
  • poprawić metabolizm,
  • zmniejszyć magazynowanie tłuszczu,
  • hamować apetyt
  • spalać tłuszcz.

Specjaliści wyjaśnili: "Podawanie kwasu octowego zahamowało akumulację tkanki tłuszczowej i lipidów wątrobowych bez zmiany spożycia pokarmu lub masy mięśni szkieletowych".