Aż trudno uwierzyć, że ma tyle lat. 90-letnia kobieta zdradza sekret swojego młodego wyglądu

2023-01-13 14:41

Sugerując się tylko metryką, trudno uwierzyć, że Edna Giordano rzeczywiście ma 90 lat. Kobieta dba o siebie i może pochwalić się świetną sylwetką. Jak sama przyznaje, ma dobre geny, ale nie tylko one składają się na jej młody wygląd. 90-latka zdradza, co robi, by zachować młodość.

Aż trudno uwierzyć, że ma tyle lat. 90-letnia kobieta zdradza sekret swojego młodego wyglądu
Autor: TikTok Aż trudno uwierzyć, że ma tyle lat. 90-letnia kobieta zdradza sekret swojego młodego wyglądu

Sekretem wyglądu 90-latki jest ruch

Edna przyznaje, że kluczem do tego, by zachować młody wygląd w jej przypadku jest ruch. Kobieta stawia na trening siłowy, jogę i ogrodnictwo. Ćwiczyć zaczęła, gdy miała ok. 60 lat.

Giordano nie chciała tracić mobilności i siły wraz z wiekiem. Opłaciło się, ponieważ ma świetną formę i często słyszy od innych, że wygląda co najmniej 20 lat młodziej niż w rzeczywistości wskazuje na to metryka. Dziś ćwiczy z hantlami, stawia na trening kardio i stara się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, pielęgnując swój ogród.

90-latkę poznaliśmy dzięki jej córce, która pokazuje mamę w swoich mediach społecznościowych. Kobieta przyznaje, że często słyszy od innych, że jej rodzicielka świetnie wygląda. Na swoim profilu zamieszcza filmiki, na których widać, jak Edna uprawia pilates albo jogę.

Najlepsze ćwiczenia dla seniorów

"Wiek to sposób myślenia"

Edna przyznaje, że nigdy nie stosowała żadnych "fantazyjnych sztuczek", by lepiej wyglądać. Nie próbowała modnych diet, a jej priorytetem było po prostu zadbanie o siebie. 90-latka przyznaje, że ćwiczenia sprawiają, iż lepiej się czuje.

Jak każdy z nas, Giordano ma gorsze chwile. - Są dni, kiedy nie mam ochoty ćwiczyć, ale i tak to robię. Wiem, że jeśli tego nie zrobię, stracę to, co mam – wyjaśniła. Z kolei jej córka przyznaje, że kobieta "kocha życie i niezależność".

Córka Edny jest trenerką fitness i zauważyła, że tylko garstka kobiet po pięćdziesiątce pokazuje, jak ćwiczy, dlatego zamieszcza filmiki ze swoją mamą. Obie mają nadzieję, że dzięki temu pokażą innym dojrzałym kobietom, że "wiek to jedynie sposób myślenia", a pozytywne nastawienie do starzenia się jest kluczowe.

- Jeśli tworzysz spójne nawyki, takie jak zdroworozsądkowe wybory żywieniowe, konsekwentny ruch i codzienna wdzięczność, twój wiek nie określi nic więcej, niż liniowy czas twojej podróży - powiedziała córka 90-latki.