AtoPsoriaDerm - targi dla pacjentów z AZS, łuszczycą i nie tylko już 1 lipca w Kielcach

2017-06-28 16:05 opracowanie as

1 lipca 2017 roku w Kielcach odbędzie się ogólnopolskie wydarzenie edukacyjno-promocyjne o nazwie AtoPsoriaDerm. Dedykowane jest każdemu, kto świadomie dba o jakość swojej skóry, a także osobom borykającym się z różnymi problemami skórnymi, ze szczególnym uwzględnieniem osób z łuszczycą łuszczycowym zapaleniem stawów i atopowym zapaleniem skóry oraz ich rodzinom i bliskim. Wstęp dla wszystkich, którzy wezmą udział w tym niezwykłym wydarzeniu będzie bezpłatny.

1 lipca 2017 roku w Kielcach odbędzie się ogólnopolskie wydarzenie edukacyjno-promocyjne o nazwie AtoPsoriaDerm. To pionierskie na skalę europejską przedsięwzięcie organizowane jest przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę, zrzeszające osoby zmagające się na co dzień z chorobami dermatologicznymi oraz Targi Kielce - drugi ośrodek wystawienniczy Europy Środkowo-Wschodniej. Partnerem wydarzenia jest Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą  a Konsultant Krajowy w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii prof. Joanna Maj objęła targi AtoPsoriaDerm Honorowym Patronatem.

Skóra jest największym narządem ludzkiego organizmu, a jej prawidłowe funkcjonowanie ma dla człowieka kluczowe znaczenie. Przewlekłe choroby dermatologiczne, jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry u dzieci, stanowią dla chorych problem porównywalny do cukrzycy, astmy czy chorób serca. Współcześnie obserwuje się znaczący wzrost występowania chorób skóry w Europie.

Na łuszczycę cierpi około 4 proc. populacji. W Polsce choruje blisko milion osób, na świecie 125 milionów. Około 30 procent pacjentów cierpi na umiarkowaną i ciężką postać łuszczycy.

W większości krajów świata na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20% dzieci i 1-3 proc. osób dorosłych. W Polsce co piąte dziecko choruje na AZS, a wraz z nimi ich rodziny, opiekunowie – bo zarówno łuszczyca jak i atopowe zapalenie skóry to choroby ciała, ale cierpi i dusza. Depresja bardzo często towarzyszy chorobom skórnym.

Nieestetyczne zmiany na skórze wpływają na codzienną jakość życia, a chorzy często doświadczają stygmatyzacji ze strony otoczenia. Mają też trudności w nawiązywaniu kontaktów i utrzymaniu znajomości. Rezygnują z korzystania z takich miejsc jak basen czy plaża.

Nie biorą udziału w wydarzeniach publicznych w okresie letnim, kiedy nie mogą ukryć pod ubraniem zmian chorobowych. A warto pamiętać, że żadną z tych chorób nie można się zarazić. Łuszczyca i AZS to choroby o podłożu genetycznym.

Wydarzenie takie jak AtoPsoriaDerm w Kielcach jest dla chorych i ich rodzin niezwykle cenne pod względem merytorycznym. To nie tylko okazja do poznania nowości w ofercie firm produkujących kosmetyki do pielęgnacji skóry, ale również doskonała okazja, by lepiej poznać problemy i wyzwania, z jakimi muszą zmagać się osoby chorujące na łuszczycę i AZS. Zachęcamy jednak do odwiedzenia Targów Kielce wszystkich, którzy dbają albo chcą zacząć dbać o własną skórę.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować pod adresem: http://targikielce.pl/pl/targi-dla-pacjentow-z-luszczyca-i-atopowym-zapaleniem-skory,13438/rejestracja-uczestnikow-wydarzenia,14003.htm

Warto wiedzieć

Do kogo adresujemy AtoPsoriaDerm?

Wydarzenie w Targach Kielce łączy ekspozycję targową z wykładami ekspertów. Dedykowane jest szczególnie osobom borykającym się z problemami skórnymi na co dzień. U zdrowego człowieka skóra złuszcza się około miesiąca u osób z łuszczycą ten sam proces trwa od 3 do 5 dni. Zatem skóra jest wyjątkowo wymagająca. AtoPsoriaDerm to wydarzenie dla tych wszystkich, którzy chcą zadbać o dobrą kondycję skóry oraz dowiedzieć się, jak chronić skórę przed schorzeniami i niekorzystnymi czynnikami, jak m.in. szkodliwe promieniowanie UV, które zwłaszcza w okresie zbliżającego się lata, może być dla nas wręcz niebezpieczne i warto wiedzieć, jak chronić się we właściwy sposób.

Od najnowszych preparatów i urządzeń po skuteczne terapie

Targi AtoPsoriaDerm dają możliwość zapoznania się z gamą najnowocześniejszych preparatów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej. Znaczną część ekspozycji zajmą suplementy, zioła oraz inne preparaty wspomagające proces leczniczy. Na stoiskach wystawowych będzie można skorzystać z wiedzy konsultantów i kupić wybrane preparaty. Ekspozycję targową uzupełnią urządzenia, służące na przykład do utrzymania właściwego stanu stawów. Wydarzenie będzie również okazją do uzyskania informacji w zakresie  leczenia dermatoz i ośrodków, w których te terapie można zrealizować. Podczas AtoPsoriaDerm zaprezentowane zostaną metody zapobiegania niekorzystnemu działaniu czynników zewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem promieniowania UV.

Wykłady ekspertów i praktyków

AtoPsoriaDerm to targi, podczas których najwięksi eksperci zaprezentują zasady właściwej pielęgnacji skóry oraz poruszą zagadnienia dotyczące  maksymalizacji efektów leczniczych  wybranych preparatów. Innowacyjne wydarzenie dedykowane wszystkim osobom zmagającym się z problemami skórnymi to doskonała okazja do integracji środowiska lekarzy, chorych i ich rodzin oraz firm związanych z obszarem dermatologii.

Zwyczajne życie z łuszczycą - Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą

Źródło: youtube.com/Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą

Program targów AtoPsoriaDerm

1. Łuszczyca - choroba całego organizmu - prof. dr hab. n. med. Joanna Maj

2. Pielęgnacja skóry u osób chorujących na atopowe zapalenie skóry - dr hab. n. med. Beata Kręcisz, prof. nadzw.

3. Fototerapia – skuteczna metoda leczenia łuszczycy - dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, prof. nadzw.

4. Jak wspomagać leczenie łuszczycy poprzez prawidłowe odżywianie - mgr inż. Ewa Godlewska

5. Rola witamina D w łuszczycy - dr n. med. Dorota Wielowieyska-Szybińska

6. Wsparcie psychologiczne chorego na łuszczycę i AZS - psycholog kliniczny mgr Dorota Minta

7. Bezpieczne opalanie – ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV - lek. med. specjalista dermatolog Anna Chałupczak-Winiarska

8. O recepturach, czyli co nam służy a czego unikać, poszukując skutecznego preparatu nawilżająco-natłuszczającego - mgr far. Anna Świątek-Brzezińska

Warto wiedzieć

Michał Wiśniewski ambasadorem AtoPsoriaDerm

- Od 15 lat jestem chory na łuszczycę. Dowiedziałem się, o tym tuż przed 30-tką i wtedy była to dla mnie sprawa bardzo wstydliwa. Teraz już nie jest – ten temat po prostu mi towarzyszy jak wielu innym chorym na łuszczycę, nauczyłem się z nim żyć – mówi Michał Wiśniewski, wokalista zespołu Ich Troje, który bez wahania zgodził się, by zostać ambasadorem wydarzenia AtoPsoriaDerm w Targach Kielce. - Ale nadal funkcjonuje wiele tabu, dotyczących chorób mniej lub bardziej dotkliwych. Dlatego osoby publiczne powinny angażować się w "oswajanie" takich tematów. Mówię o łuszczycy, żeby pokazać ludziom, że nie są sami. Dobrze, że oprócz sympozjów lekarskich, na których spotykają się dermatolodzy, ktoś pomyślał o pacjentach i stworzył tylko dla nich bezpłatne wydarzenie. Zachęcam, by wszyscy zainteresowani wzięli w nim udział, zebrali nowe wiadomości, poznali innych, porozmawiali z lekarzami, psychologiem. Zapraszam do Targów Kielce 1 lipca - dodaje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE