44-latkę pokonał podstępny nowotwór. Jej ostatnia prośba przed śmiercią wzrusza do łez

2023-03-29 13:32

Nie żyje gwiazda TikToka, Fiona Jane, znana na platformie jako FeeFeeJane. 44-letnia influencerka przegrała walkę z podstępnym nowotworem. Tragiczne wieści potwierdziła rodzina zmarłej. Przed śmiercią kobieta miała specjalne życzenie.

44-latkę pokonał podstępny nowotwór. Jej ostatnia prośba przed śmiercią wzrusza do łez
Autor: gofoundme.com 44-letnia gwiazda TikToka nie żyje. Przegrała walkę z nowotworem

Diagnozę usłyszała 3 lata temu. Jej ostatnie życzenie przed śmiercią wzrusza

Jane zachorowała na raka gardła dokładnie trzy lata temu. Choć początkowo leczenie przynosiło pozytywne skutki, w remisji żyła do zeszłego roku. Rak niespodziewanie dał przerzuty na język.

"Wysłano mnie na tomografię komputerową i otrzymałam druzgocącą wiadomość, że mój rak powrócił i rozprzestrzenił się na mój język" - napisała Fiona na stronie fundacji.

Wtedy od lekarzy usłyszała, że został jej niecały rok życia. Święta Bożego Narodzenia spędziła jeszcze z rodziną. Niestety, niedługo potem jej stan zaczął się pogarszać. Wiedziała, że już nie ma dla niej ratunku.

Przed śmiercią Jane miała tylko jedno życzenie - poprosiła, by jej długie, charakterystyczne blond włosy zostały przekazane po jej śmierci organizacji Little Princess Trust. To instytucja zajmująca się tworzeniem naturalnych peruk dla dzieci po chemioterapii.

Co jeść, aby uniknąć raka?

Rodzina i fani pogrążeni w żałobie

Jane zmarła 13 marca 2023 roku otoczona gronem rodziny. W żałobie pogrążona jest nie tylko zrozpaczona rodzina, lecz także jej fani. FeeFee zgromadziła na swoim TikToku aż 44 tys. obserwujących. To właśnie tam pokazywała jak wygląda codzienność z rakiem gardła oraz życie z rurką tracheostomijną.

Rodzina ze wzruszeniem potwierdziła, że do ich domu docierają kwiaty i kartki z kondolencjami niemal z całego świata. To dowód na to, jak bardzo Fiona była związana ze swoimi fanami.

"Była jak Wonder Woman. Walczyła i walczyła. Fee Fee była pełna życia i była absolutnie cudowną dziewczyną w środku i na zewnątrz. Była najbardziej troskliwą osobą" - napisała jej mama w pożegnalnym poście na Facebooku.

Rak gardła jest podstępną chorobą, ponieważ daje mało charakterystyczne objawy, które często powodują, że pacjenci nie decydują się na diagnostykę. Najczęstszym objawem tego nowotworu jest chrypka. Inne sygnały przypominają przewlekłe schorzenie dróg oddechowych i to dlatego często zostają lekceważone, zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów.