43-letni syn Webbera zmarł na raka żołądka. Tak rozwija się ten groźny nowotwór

2023-03-26 15:22

Andrew Lloyd Webber jest pogrążony w żałobie. Zmarł jego najstarszy syn. Nicholas od 18 miesięcy walczył z rakiem żołądka. Kilka dni temu artysta wydał oświadczenie, w którym poinformował, że stan Nicka jest poważny. Jak rozwija się rak żołądka?

43-letni syn Webbera zmarł na raka żołądka. Tak rozwija się ten groźny nowotwór
Autor: AP PHOTO/MATT DUNHAM 43-letni syn Webbera zmarł na raka żołądka. Tak rozwija się ten groźny nowotwór

Andrew Lloyd Webber jest znanym i cenionym artystą. Skomponował muzykę do musicali takich jak "Jesus Christ Superstar", "Evita" i "Cats". Kompozytor w ostatnim czasie musiał zrezygnować z uczestnictwa w jednej z premier, do których stworzył muzykę. To wtedy Webber wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że powodem absencji jest krytyczny stan jego syna, który choruje na raka żołądka.

Jakie są objawy nowotworów w obrębie jamy brzusznej?

Nie żyje syn Webbera. Zmarł na raka żołądka w wieku 43 lat

Nick Lloyd Webber odszedł w wieku 43 lat. Jego walka z rakiem żołądka trwała około 18 miesięcy. Andrew Lloyd Webber opublikował w sieci poruszające oświadczenie.

"Jestem zdruzgotany, że muszę poinformować, iż mój ukochany starszy syn Nick zmarł kilka godzin temu w szpitalu Basingstoke. Jego cała rodzina zgromadziła się razem i wszyscy czujemy się kompletnie osamotnieni" - przekazał kompozytor.

Tak rozwija się rak żołądka

Rak żołądka rozwija się zwykle w sposób stopniowy, początkowo bez wyraźnych objawów. Proces zazwyczaj zaczyna się od zmian w błonie śluzowej żołądka, nazywanych zanikowymi zapaleniami błony śluzowej. W kolejnych etapach rak może rozprzestrzeniać się do głębszych warstw błony śluzowej i dalej, do innych narządów, takich jak węzły chłonne, wątroba, trzustka, płuca i kości.

Objawy raka żołądka zwykle pojawiają się dopiero w zaawansowanym stadium choroby i mogą obejmować następujące symptomy:

  • utrata apetytu i wagi
  • uczucie pełności po jedzeniu
  • bóle brzucha lub dyskomfort
  • nudności i wymioty
  • trudności w połykaniu
  • czarna, smolista lub krwawa wydzielina z ust
  • zmiany w rytmie wypróżnień
  • osłabienie i zmęczenie

Wczesne wykrycie raka żołądka jest trudne, ponieważ objawy często są niespecyficzne lub nie występują w ogóle. Dlatego też regularne badania profilaktyczne, takie jak gastroskopia, mogą pomóc w wykryciu raka żołądka we wczesnym stadium, kiedy szanse na wyleczenie są większe.