Syn znanego kompozytora walczy z rakiem żołądka. "Jest w stanie krytycznym"

2023-03-21 13:51

Brytyjski kompozytor Andrew Lloyd Webber ujawnił, że jego najstarszy syn Nick cierpi na raka żołądka. 74-letni muzyk wyznał, że walka z chorobą jednej z najbliższych mu osób trwa od 18 miesięcy. Teraz utytułowany artysta wydał oświadczenie, w którym poinformował, że stan Nicka jest niezwykle poważny.

Syn znanego kompozytora walczy z rakiem żołądka. Jest w stanie krytycznym
Autor: Instagram / andrewlloydwebber Syn znanego kompozytora walczy z rakiem żołądka. "Jest w stanie krytycznym"

Andrew Lloyd Webber to artysta znany na świecie ze skomponowania muzyki do musicali takich jak "Jesus Christ Superstar" i "Cats". Brytyjczyk jest także laureatem Oscara. Ostatnio nie był w stanie uczestniczyć w jednej z musicalowych premier, do których stworzył muzykę. Wydał w tym celu oświadczenie. To właśnie wtedy ujawnił smutne powody absencji.

"Moje miejsce jest przy nim"

- Jestem absolutnie zdruzgotany, gdy mogę powiedzieć, że mój najstarszy syn Nick jest w stanie krytycznym – wyjaśnił artysta w oświadczeniu wydanym dla mediów. Kompozytor przyznał, że jego syn od półtora roku walczy z ciężką chorobą. U Nicka zdiagnozowano raka żołądka.

Webber wyjaśnił, że z powodu choroby syna nie mógł uczestniczyć w premierze musicalu, do którego skomponował muzykę. Przyznał również, że Nick dobrze radzi sobie z walką o zdrowie, jednak "w tej chwili jego miejsce jest przy nim i rodzinie".

Jakie są objawy nowotworów w obrębie jamy brzusznej?

Pierwsze objawy raka żołądka

Rak żołądka, jak wskazuje University of Kansas, może rozwijać się latami, nie dając o sobie znać. Wczesne symptomy choroby mogą być niecharakterystyczne, co negatywnie odbija się na diagnozowaniu schorzenia. Jednak ich znajomość zwiększa prawdopodobieństwo wcześniejszego zdiagnozowania choroby.

Eksperci wskazują, że pierwsze objawy raka żołądka przypominają niestrawność. Należą do nich mdłości, nudności, wymioty.

Inne symptomów zwiastujące nowotwór żołądka to:

  • zaburzenia łaknienia,
  • wymioty, które mogą zawierać krew,
  • obrzęk brzucha,
  • zgaga,
  • ból brzucha, w szczególności niewyjaśniony dyskomfort nad pępkiem,
  • szybkie uczucie pełności nawet po zjedzeniu niewielkiej ilości pożywienia,
  • niedokrwistość.

Należy pamiętać, że nawet posiadanie wszystkich powyższych objawów nie oznacza, że to na pewno rak żołądka. Wiele z chorób związanych z układem pokarmowym daje podobne sygnały, jednak niezależnie od przyczyny problemu, którą powinien potwierdzić ekspert, warto porozmawiać o nich z lekarzem.