Czy wiesz jak rozpoznać nadciśnienie tętnicze? Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę

To jedna z poważnych chorób cywilizacyjnych, na którą zachorowalność wzrasta z roku na rok. Bagatelizowana przez wiele osób, a to ona jest najczęstszą przyczyną udarów mózgu i zawałów serca. O jakiej chorobie mowa? O nadciśnieniu tętniczym! Rozwiąż test i sprawdź, czy wiesz jak rozpoznać zbyt wysokie ciśnienie tętnicze krwi.

Czy wiesz jak rozpoznać nadciśnienie tętnicze? Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Kiedy mamy do czynienia z nadciśnieniem tętniczym?
  2. Rozwiąż test
Domowe sposoby na nadciśnienie

Nieleczone nadciśnienie tętnicze prowadzi do wielu poważnych chorób. Jest częstą przyczyną udaru mózgu i zawału serca. Na szczęście zbyt wysokie ciśnienie krwi można rozpoznać w domu przy pomocy specjalnego aparatu, dostępnego w aptekach i sklepach z elektroniką za kilkadziesiąt złotych. Ponadto obsługa nowoczesnych ciśnieniomierzy nie wymaga specjalnych umiejętności, ponieważ są to aparaty automatyczne lub półautomatyczne, które wystarczy założyć na ramie lub nadgarstek (w zależności od rodzaju aparatu), wcisnąć guzik i poczekać na wynik pomiaru. Większość modeli ciśnieniomierzy sygnalizuje, gdy pomiar jest nieprawidłowy.

Kiedy mamy do czynienia z nadciśnieniem tętniczym?

Kiedy mówimy o nadciśnieniu tętniczym? Kto jest narażony na tę chorobę? Jak prawidłowo odczytać wynik pomiaru ciśnienia krwi? Warto znać odpowiedzi na te pytania, aby w porę zareagować na pojawiający się problem nadciśnienia tętniczego.

Rozwiąż test

Nadcisnienie tętnicze to choroba cywilizacyjna. Co o nim wiesz?

Pytanie 1 z 7
O jakiej wartości ciśnienia tętniczego mówi się, że jest idealna?
Nadcisnienie