Przy szczotkowaniu zębów najważniejsza jest technika

2023-06-23 14:34

Szwajcarska marka Curaprox świętując 10 lat obecności na polskim rynku zorganizowała wyjątkowe wydarzenie. 14 czerwca w ARTBISTRO STALOWA 52 podczas spotkania z dziennikarzami i influencerami zrealizowano warsztaty z prawidłowego szczotkowania zębów.

CUARPROX
Autor: materiały prasowe

Produkty marki Curaprox od lat cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Konsumenci wybierają je, ponieważ łączą skuteczność działania z modnym designem i unikalnymi kompozycjami smakowymi, dzięki czemu codzienna higiena jamy ustnej staje się o wiele przyjemniejsza. Natomiast stomatolodzy i higienistki doceniają za unikalne składy, formuły i technologię, które wynoszą tę higienę na wyższy poziom.

W trakcie świętowania jubileuszu zaproszeni goście poznali portfolio marki obejmujące, m. in.: manualne i hydrosoniczne szczoteczki do zębów, szczoteczki międzyzębowe, pasty do stosowania na co dzień oraz takie do „zadań specjalnych”, płukanki, a nawet gumy do żucia. W ofercie nie brakuje także propozycji dla najmłodszych, bo droga do pięknego uśmiechu zaczyna się przecież od pierwszego ząbka.

Zanim goście oddali się rozmowom w kuluarach, zostali zaproszeni na mini warsztaty z prawidłowego szczotkowania zębów. Podczas szkolenia okazało się, że w tej kwestii najistotniejsza jest technika szczotkowania.

Specjaliści marki Curaprox podają zasady szczotkowania, dzięki którym we właściwy sposób zadbamy o higienę jamy ustnej.

  1. Staranne, delikatne czyszczenie to najlepsza metoda usuwania płytki zębowej i zapobiegania jej powstawaniu. Szczoteczkę należy trzymać delikatnie, pochyloną pod kątem 45 stopni. Połowa jej włókien powinna znaleźć się na dziąsłach, a połowa na zębach. Szczoteczkę należy przesuwać małymi, okrężnymi ruchami, prawie bez żadnego nacisku. Dobrze jest zacząć od najtrudniejszych miejsc, od wewnętrznej części zębów, od tylnych zębów trzonowych, przechodząc do części zewnętrznej, kończąc na powierzchniach żujących.
  2. Czyszczenie przy pomocy dotknięć szczoteczką hydrosoniczną. Dzięki odpowiedniej technice, najlepsze ręczne szczoteczki do zębów czyszczą tak samo dobrze, jak najlepsze soniczne szczoteczki do zębów. Jednak szczoteczka hydrosoniczna może to ułatwić.
  3. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. W higienie jamy ustnej bardzo ważny etap toalety. Można to robić za pomocą nici dentystycznych albo specjalnej szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.
  4. Czyszczenie techniką solo. Należy stosować szczoteczkę jednopęczkową przesuwając ją single pojedynczymi, dokładnymi, delikatnymi, „trzęsącymi się” ruchami wzdłuż linii dziąseł – od zęba do zęba po kolei.