"Sowie Oczy" - Stowarzyszenie Wspierające Chorych na CHŁONIAKI

2009-08-25 12:11

Stowarzyszenie „Sowie Oczy” zostało powołane w 2005 roku. Jego członkami są pacjenci, ich rodziny i przyjaciele oraz lekarze i pielęgniarki. Stowarzyszenie pomaga chorym na chłoniaki - nowotwory układu limfatycznego.

Sowie oczy  - Stowarzyszenie Wspierające Chorych na CHŁONIAKI
Autor: thinkstockphotos.com

Misją stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy o nowotworach układu chłonnego, możliwościach i metodach ich rozpoznania, badaniach diagnostycznych, schematach postępowania leczniczego oraz dostępności leków. Celem jest niesienie wsparcia potrzebującym pacjentom poprzez ułatwianie im dostępu do pomocy psychoonkologicznej i prawnej oraz przekazywanie wiedzy i doświadczeń w walce z nowotworem.

Stowarzyszenie „Sowie Oczy”, angażuje się w organizację kampanii społecznych i inicjatyw szerzących wiedzę o nowotworach układu chłonnego (m.in. „Chłoniak - nowotwór, który można pokonać. Zbadaj się!”, Światowy Dzień Walki z Rakiem, konkurs artystyczny „Moja historia walki z rakiem. Gdy słowa to za mało”, „Zdemaskuj chłoniaka”). Jest również organizatorem spotkań z lekarzami i psychologami oraz warsztatów rozwijających kreatywność, które mają na celu pomóc neutralizować trudne, często emocje związane z procesem leczenia.

„Sowie Oczy” są członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej stowarzyszenia pacjentów chorych na Chłoniaki „Lymphoma Coalition”.

Więcej informacji udziela:

Dorota Mikusińska, Stowarzyszenie Wspierające Chorych na Chłoniaki „Sowie Oczy” - e-mail: stowarzyszenie@sowieoczy.pl, tel. 668 031 371).