Mikstura Słoneckiego: skład i działanie

2020-11-03 9:39

Mikstura oczyszczająca Słoneckiego, jak mówi jej twórca, nie jest lekiem, bo sama żadnych chorób nie leczy. Składa się tylko z trzech składników i nie jest droga. Z czego składa się i jak działa mikstura Słoneckiego?

Mikstura Słoneckiego: skład i działanie
Autor: Getty images Mikstura Słoneckiego składa się z oleju, cytryn i wodnego roztworu z aloesu.

Spis treści

  1. Czym jest mikstura Słoneckiego?
  2. Skład mikstury Słoneckiego
  3. Jak wykonać miksturę Słoneckiego?

Mikstura oczyszczająca Słoneckiego cieszy się sporym uznaniem wśród osób, które pokładają wiarę w alternatywnych metodach leczenia. Sam Józef Słonecki jest popularnym w Polsce bioenergoterapeutą, popularyzatorem zdrowego trybu życia oraz naturalnych sposobów leczenia.

Stoi w stanowczej opozycji wobec medycyny opartej na dowodach, uznając ją za narzędzie służące zarabianiu na pacjentach. Na założonym przez siebie portalu prezentuje swoje poglądy na sprawy zdrowia - niektóre dość kontrowersyjne.

Najbardziej znaną teorią głoszoną przez Słoneckiego jest, przejęte od samego Hipokratesa przekonanie, że wszystkie choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu, a objawy są jedynie naturalną ochroną organizmu.

W związku z tym całe działanie o charakterze prozdrowotnym powinno polegać na oczyszczaniu organizmu. Jedną z substancji, która ma zapewnić ten efekt jest Mikstura Oczyszczająca.

Czym jest mikstura Słoneckiego?

Jak twierdzi sam jej twórca "Mikstura oczyszczająca nie jest lekiem, bowiem sama żadnych chorób nie leczy, natomiast po pierwsze zapobiega im, a po drugie – stwarza systemowi odpornościowemu warunki, by już istniejące choroby mógł usunąć samodzielnie".

Według Słoneckiego, toksyny zatruwające nasz organizm przedostają się głównie z przewodu pokarmowego wskutek nieszczelności jelit. Powstają one z powodu nadżerek i mikrourazów niemożliwych do zdiagnozowania przy pomocy standardowych badań.

Pierwszym więc zdaniem mikstury ma być zasklepianie i uszczelnianie jelit poprzez likwidację nadżerek.

Drugą zaś - oczyszczanie przewodu pokarmowego ze złogów szkodliwego i niepotrzebnego śluzu.

Skład mikstury Słoneckiego

Miksturę, w myśl zasady, by leczenie (czy raczej "działanie prozdrowotne") było stuprocentowo naturalne i jednocześnie nie drenowało kieszeni pacjentów, tworzą zaledwie trzy składniki. Każdy z nich jest łatwo dostępny i stosunkowo tani.

Olej, jako środek blokujący wchłanianie. Przez łączenie się ze śluzem wyścielającym błonę śluzową, ma za zadanie nie dopuścić do wchłonięcia pozostałych składników mikstury na etapie przechodzenia przez jelito cienkie i w ten sposób umożliwić dotarcie aż do jelita grubego.

Alocit, czyli wodny roztwór soku z aloesu albo ekstraktu z pestek grejpfruta. Każda z tych substancji ma wybitne właściwości kojące. Bez względu na to, którą z nich zastosujemy, będzie ona spełniać rolę środka gojącego nadżerki istniejące w błonie przewodu pokarmowego, a także zapobiegać powstawaniu nowych.

Sok z cytryny, jako silny środek rozpuszczający, ma za zadanie likwidację śluzu oklejającego ścianki jelita cienkiego, kamieni kałowych w jelicie grubym, a także złogów w przewodach żółciowych i trzustce.

Jak wykonać miksturę Słoneckiego?

Przepis na wykonanie mikstury jest banalnie prosty, można ją przygotować samodzielnie w domu i wszystko, co musimy zapamiętać, to proporcje. Autor ustalił je następująco:

10 ml oleju + 10 ml alocitu + 10 ml soku z cytryny

Mikstura powinna zostać przygotowana wieczorem, spędzić noc pod przykryciem i zostać wypita rano, na czczo.

Dla uzyskania maksymalnego efektu, warto zapoznać się z uwagami Józefa Słoneckiego, uściślającymi sposób przyjmowania specyfiku. Otóż podzielił on proces oczyszczania przewodu pokarmowego na trzy trzymiesięczne etapy:

W pierwszym powinno się używać oliwy z oliwek i jest on przeznaczony dla osób cierpiących na schorzenia żołądka lub dwunastnicy, nadkwaśność lub kamicę żółciową. Osoby, które tych schorzeń nie mają, mogą opuścić ten etap.

Drugi trzymiesięczny okres opiera się na stosowaniu w miksturze oleju kukurydzianego bądź oleju lnianego. Ten etap przeznaczony jest dla osób, które ukończyły lub po prostu pominęły etap pierwszy. Ma on za zadanie wspomóc osoby cierpiące z powodu dolegliwości trzustki oraz te z podwyższonym poziomem cholesterolu. I znów, jeśli ktoś nie ma tego typu schorzeń, może od razu przejść do etapu trzeciego.

Ostatni okres przeznaczony jest dla tych, którzy nie mają żadnych objawów nieprawidłowego działania przewodu pokarmowego. Przez te trzy miesiące miksturę tworzy się z olejem winogronowym (tu też ewentualnie zamiennikiem może być olej lniany).

Wbrew pewnym kontrowersjom narosłym wokół osoby Józefa Słoneckiego, warto zauważyć, że mikstura jego autorstwa takich kontrowersji nie budzi. Jest wysoko oceniana przez dietetyków, którzy zachęcają do spróbowania tego detoksu, zaznaczając, że to powinien być tylko początek zmiany nawyków żywieniowych. Nie powoduje skutków ubocznych, dlatego jest uznawana za bezpieczną.