CHELATACJA (terapia chelatowa, terapia EDTA) - sposób na MIAŻDŻYCĘ

2008-10-02 13:52

Żyły można oczyścić ze złogów miażdżycowych bez bólu i narażania się na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Terapia chelatowa (chelatacja, EDTA) skutecznie usuwa szkodliwe metale z organizmu. Dowiedz się, jak wygląda ta metoda leczenia miażdżycy.

CHELATACJA (terapia chelatowa, terapia EDTA) - sposób na MIAŻDŻYCĘ
Autor: thinkstockphotos.com

Rolę kleszczy spełnia EDTA czyli związek, który “wychwytuje” i usuwa z organizmu szkodliwe metale. Ale najpierw tworzy z nimi związki, które rozpuszczają się w płynach ustrojowych, a następnie są szybko wydalane przez nerki. Jedną z takich substancji jest, znajdujący się w blaszkach miażdżycowych, wapń. EDTA “wychwytując” go powoduje “czyszczenie” naczyń krwionośnych ze złogów lipidowo–cholesterolowych. Blaszka pozbawiona wapniowej otoczki rozpada się i jest wydalana. Terapia nie tylko “oczyszcza” naczynia krwionośne, ale także powstrzymuje dalszy rozwój procesów miażdżycowych. Poprzez przywrócenie prawidłowego krążenia w całym organizmie – ma on czas i możliwości powrotu do zdrowia.Najczęściej już dwie godziny po zakończeniu wlewu ok. 80% podanego EDTA trafia do moczu. Substancja ta, w przeciwieństwie do większości spożywanych leków nie zaśmieca naszego wnętrza - nie wchodzi w metabolizm i wydala się w całości.

Chelatacja - skuteczna i bezpieczna terapia miażdżycy

Pierwszego odkrycia, że EDTA działa korzystnie w zaawansowanej miażdżycy tętnic, dokonano w 1957 roku. Ogłoszono wówczas, że usuwa wapń ze złogów fosfolipidowych i czyni naczynia krwionośne drożnymi. W 1988 roku opublikowano wyniki badań klinicznych amerykańskich kardiologów, przeprowadzonych na grupie 2870 osób. Poprawę stwierdzono 93,45 proc. pacjentów z dusznicą bolesną, 91 proc. pacjentów z zaburzeniami krążenia kończyn dolnych, a także 54 proc. z zaburzeniami krążenia mózgowego. Prawidłowo przeprowadzona chelatacja jest metodą bezpieczną. Dotychczas nie odnotowano groźnych lub mniej groźnych powikłań. Stosowany w chelatacji kwas wersenowy (EDTA) jest związkiem nieprzyswajalnym przez nasz organizm i zupełnie nieszkodliwym. Podczas infuzji dożylnej może wystąpić nieprzyjemne uczucie w miejscu gdzie płyn dostaje się do żyły. Można je zlikwidować poprzez zmniejszenie szybkości wlewu. Tylko w jednym przypadku chelatacja nie jest wskazana - dotyczy to osób z całkowitą niewydolnością nerek. W innych przypadkach decyzję podejmuje lekarz po pierwszej wizycie. W Stanach Zjednoczonych terapię z powodzeniem stosuje ponad 2000 lekarzy. Są oni zrzeszeni w ACAM (American College of Advacement Medicine), które służy wymianie doświadczeń, prowadzeniu badań oraz opracowaniu standardów leczenia. Według statystyk ACAM terapię przeprowadzono u ponad miliona pacjentów.

Zdaniem eksperta
lek. Dariusz Siwik, specjalista z zakresu terapii chelatowej

Na podstawie mojej sześcioletniej praktyki oraz liczby przeprowadzonych zabiegów mogę stwierdzić, że chelatacja jest skuteczną bronią w walce z miażdżycą. To łagodny sposób cofania, zmniejszania, a nawet likwidacji zmian, jakie wywołuje. Z badań, które wykonują moi pacjenci po zakończeniu kuracji, wynika, że w zależności od stopnia zaawansowania choroby, po każdej kroplówce zmiany zmniejszają się o 0,5 do 0,8 proc., a przy 50 zabiegach można mówić o poprawie o 30-35 proc. I co ważne: chelatacja nie tylko walczy z miażdżycą, ale również jej zapobiega. Dzięki niej krew w naszym ustroju może robić to, co powinna: odżywia wszystkie miejsca i usuwa z organizmu toksyny.

Dla kogo chelatacja?

Terapia chelatowa jest przydatna w leczeniu i profilaktyce wielu chorób. Są to m.in.:

  • choroby serca spowodowane miażdżycą naczyń wieńcowych
  • problemy z krążeniem w kończynach dolnych (tzw. chromanie przystankowe)
  • migreny, szumy w uszach, zawroty głowy, stan chronicznego zmęczenia, depresja

Metoda ta wspomaga także leczenie choroby Alzheimera, Buergera, Raynouda, chorobie zwyrodnieniowej stawów. Statystyki wskazują także na skuteczność terapii przy zapobieganiu chorobom nowotworowym u osób z genetycznym obciążeniem rodzinnym.

Ważne

Źródła chelatacji sięgają roku 1893 i wiążą się z nazwiskiem Alfreda Wernera, chemika, który w 1913 roku otrzymał Nagrodę Nobla za opracowanie teorii dotyczącej wiązania metali przez organiczne cząsteczki. Po raz pierwszy w medycynie zastosowano ją w 1948. Wtedy to, podczas odtruwania pracowników fabryki akumulatorów ołowianych w USA, po raz pierwszy wykorzystano EDTA (etylenodiaminotetraacetic). Wyniki kuracji były zaskakujące. Okazało się, że u pacjentów jednocześnie występuje zanikanie objawów miażdżycy, co wpływa na polepszenie samopoczucia i stanu zdrowia. Tej poprawy nie mogło spowodować jedynie usunięcie ołowiu!

Informacje praktyczne o chelatacji

  • Na pierwszą wizytę możesz przyjść bez skierowania. Nie zapomnij wziąć dokumentacji choroby.
  • Po zabiegu trzeba wypić około 1 litra płynu.
  • W trakcie trwania kuracji warto przeprowadzić badanie krwi i moczu. Wskazana jest też suplementacja mikroelementami.

O liczbie kroplówek decyduje zaawansowanie choroby oraz dynamika procesu leczenia. Jeden wlew trwa ponad 2 godziny. Przeciętnie przeprowadza się 3 zabiegi w tygodniu. Metoda ta nie jest refundowana.

Ważne

Co to jest EDTA?

Kwas wersenowy i jego sole, zwłaszcza EDTA są stosowane w leczeniu zatruć metalami ciężkimi. W ostatnich latach EDTA, zwiazek bardzo aktywny biologicznie i chemicznie, coraz powszechniej stosuje się w celu oczyszczenia organizmu ze złogów miażdżycowych. Wykazano bowiem, że zapobiega utlenianiu lipidów i cholesterolu, zmniejsza lepkość krwi, zwiększa elastyczność tętnic, umożliwia lepsze ukrwienie mięśnia sercowego i zapobiega powstawaniu choroby niedokrwienia serca.