Spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła [Porada eksperta]

2013-05-05 10:38

Jestem alergikiem. Od dziecka po gardle spływa mi wydzielina z nosa, co powoduje pokasływanie. Zwykle wydzielina jest przezroczysta, śluzowata, ale ostatnio odkrztuszam gęsty żółty śluz. Trwa to już ponad tydzień. Co robić?

Porada laryngologa
Autor: Getty Images

Spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła jest częstym objawem występującym u osób cierpiących na alergię. Pojawienie się żółtej , gęstej wydzieliny może świadczyć o zakażeniu bakteryjnym i w tej sytuacji konieczna jest jak najszybsza wizyta u laryngologa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Krystyna Kizler-Sobczyk

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Współpracowała z renomowanymi placówkami medycznymi w kraju i za granicą, m.in. z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Warszawa Wola oraz szpitalem Kuwait Medical Center. Pracuje również w Klinice Otolaryngologii Oddziału Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalizuje się w otolaryngologii. W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorób nosa, zatok, gardła, krtani i uszu u dorosłych oraz dzieci, diagnostyką i leczeniem schorzeń z zakresu audiologii oraz leczeniem operacyjnym zaburzeń drożności nosa.