Niedrożność nosa w pozycji leżącej [Porada eksperta]

2013-05-05 9:24

Kiedy się kładę, zatyka mi się nos (w pozycji pionowej jest drożny) - mam problem z oddychaniem podczas snu. Przypuszczam, że może to być wynikiem skrzywienia przegrody nosowej na skutek urazu w dzieciństwie. Czy ten problem można rozwiązać operacyjnie? A może przyczyna jest inna - czy są badania, które pozwolą to stwierdzić?

Porada laryngologa
Autor: Getty Images

Problem zatkanego nosa może wynikać ze skrzywienia przegrody nosa, ale także z obecności przewlekłego stanu zapalnego śluzówki nosa lub zatok o różnej etiologii. Proponuje wizytę u laryngologa , który po badaniu zaproponuje ewentualne badania dodatkowe i ustali tryb dalszego leczenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Krystyna Kizler-Sobczyk

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Współpracowała z renomowanymi placówkami medycznymi w kraju i za granicą, m.in. z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Warszawa Wola oraz szpitalem Kuwait Medical Center. Pracuje również w Klinice Otolaryngologii Oddziału Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalizuje się w otolaryngologii. W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorób nosa, zatok, gardła, krtani i uszu u dorosłych oraz dzieci, diagnostyką i leczeniem schorzeń z zakresu audiologii oraz leczeniem operacyjnym zaburzeń drożności nosa.