Mapa - koronawirus w Polsce i na świecie. Statystyki. AKTUALIZACJA 5.08.2020

2020-08-05 11:52 Katarzyna Terentiew

Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.

Statystyki koronawirusa w Polsce i na świecie

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołał pandemię – wg danych Światowej Organizacji Zdrowia liczba potwierdzonych przypadków na świecie na dzień 5.08.2020 wynosi:

  • liczba zachorowań na świecie: 18 560 630,
  • liczba zgonów na świecie: 701 027,
  • liczba zachorowań w Polsce: 48 789, 
  • liczba zgonów w Polsce: 1 756,
  • liczba ozdrowieńców w Polsce: 35 321.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Aktualna mapa koronawirusa w Polsce

Dobowy przyrost wykrytych przypadków koronawirusa w Polsce

Czytaj też:

Nowe przypadki vs wyleczeni (Polska)

Liczba wykonanych testów (Polska)

Czytaj też:

Koronawirus na świecie - aktualna mapa zachorowań

Oto aktualna mapa rozprzestrzeniania się koronawirusa z Chin, którą stworzył zespół pracowników i badaczy z Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych. Została zrobiona, by opinia publiczna na bieżąco mogła śledzić postęp epidemii wg wiarygodnych danych.

Mapa zawiera dane przypadków potwierdzonych, podejrzeń zachorowań oraz zgonów, które są aktualizowanie w czasie niemal rzeczywistym.

Dane te są gromadzone z ośrodków rządowych i międzynarodowych, w tym Światowej Organizacja Zdrowia (WHO), US Centers for Disease Control and Prevention (CDC) oraz innych wiarygodnych źródeł, jak chiński serwis DXY, który również prowadzi rejestr przypadków w prowincjach Chin i jest szybciej aktualizowany niż tamtejsze strony rządowe.

Aby sprawdzić, gdzie dotarła epidemia koronawirusa SARS-CoV-2, wystarczy naciśniętym kursorem przesuwać mapę. Po kliknięciu w konkretne skupisko epidemii (czerwone punkty), w okienku wyświetla się liczba potwierdzonych zachorowań, zgonów i liczba osób wyleczonych.

Warto też zobaczyć, jak na przestrzeni czasu zmieniała się liczba chorych w poszczególnych krajach:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE