Sposoby na UKĄSZENIA KOMARÓW. Jak sobie radzić z ugryzieniem komara?

2018-08-01 10:34 Monika Majewska

Ukąszenia komarów pozostawiają na naszej skórze czerwonego i swędzącego  bąbla, który znika po kilku dniach. Jednak dyskomfort spowodowany uczuciem swędzenia powoduje, że szybko szukamy sprawdzonych sposobów na ukąszenia tych owadów. Przeczytaj albo posłuchaj, jak sobie radzić z ugryzieniem komarów i jak się pozbyć bąbli po komarach.

Sposoby na ukąszenia komarów pozwolą złagodzić objawy, które pojawiają się po ukłuciu przez komara.W miejscu ukąszenia powstaje rumień i obrzęk, któremu zazwyczaj towarzyszą swędzenie, a także ból i pieczenie. Tego typu objawy utrzymują się kilka dni. Warto wtedy wypróbować sprawdzone domowe sposoby na ukąszenia komarów, by zminimalizować uczucie dyskomfortu.

Uwaga! Jeżeli obrzęk po ugryzieniu komara utrzymuje się dłużej niż kilka dni, należy udać się do lekarza. Długotrwały stan zapalny skóry może bowiem świadczyć o uczuleniu na jad komara lub o powstałym zakażeniu.

Ukąszenia komarów. Posłuchaj, jak pozbyć się bąbli. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

7 sposobów na ugryzienie komara

Sposób 1: plasterek cytryny

Natrzyj miejsce ukąszenia grubym plastrem cytryny. Sok z cytrusa skutecznie złagodzi stan zapalny. Powtarzaj tę czynność kilka razy dziennie.

Sposób 2: natka pietruszki

Rozetrzyj natkę pietruszki i powstałą masę przyłóż na kilka minut na swędzącego bąbla.

Sposób 3: liść białej kapusty

Na zaczerwienioną skórę przyłóż kawałek świeżego liścia białej kapusty. Złagodzi on uczucie swędzenia.

Sposób 3: roztwór soli

Rozpuść 1 łyżeczkę soli w 250 ml wody. Następnie namoczony roztworem soli wacik przyłóż do ukąszonej części skóry. Czynność powtarzaj kilka razy dziennie.

Sposób 4: plasterek ziemniaka lub cebuli

Na ukąszone miejsce połóż plasterek surowego ziemniaka lub cebuli. Dzięki temu szybko zmniejszysz wielkość bąbla i dyskomfort spowodowany swędzeniem.

Sposób 5: olejek eukaliptusowy

Natrzyj rankę olejkiem eukaliptusowym, Ma on właściwości przeciwzapalne i szybko złagodzi ból i pieczenie.

Sposób 6: ocet lub perfumy

Ocet nie tylko skutecznie odstrasza komary, lecz także zmniejsza dyskomfort po ukąszeniu owada. Wystarczy, że przemyjesz miejsca ukąszenia kilkoma kroplami preparatu. Jeśli nie masz pod ręką octu, wypróbuj spirytus salicylowy, płyn po goleniu lub perfumy.

Sposób 7: węgiel z apteki

Aby pozbyć się bąbla po ukąszeniu komara, należy rozpuścić w wodzie kilka tabletek węgla aktywnego. Po wymieszaniu przyłóż preparat na zmienione chorobowo miejsce i przykryj gazą.

>>Nie przegap

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE
Black78
|

za tydzień wybieram się na urlop w tropiki. trochę naczytałam się o chorobach wywołanych przez ukąszenia przez komary tropikalne.

humanista
|

"Ukąszenia komarów pozostawiają na naszej skórze czerwonego i swędzącego bąbla, który znika po kilku dniach.".

Nie czerwonego i swędzącego bąbla, a czerwony i swędzący bąbel. (kogo? CO?). J. polski szkoła podstawowa.

magie
|

torebka czarnej herbaty, która była zaparzona i wystygła chwile potrzymać. mi pomogło

ala
|

To położenie ogórka w sensie plasterka ogórka na miejsce ukąszenia

Mała
|

Mi, tak żeby się szybko poratować, pomaga jak w miejscu ukąszenia narysuję coś długopisem. Przestaje swędzieć.

Mała
|

Mi też pomaga jak w miejscu ugryzienia narysuję coś długopisem. Może nie jest to długotrwały efekt ale przynajmniej nie swędzi. Żeby się szybko poratować.

Konbo
|

Ja przykładam w miejsce ukąszenia coś bardzo ciepłego. Temperatura jest taka żeby się nie poparzyć ale żeby nie dało się długo wytrzymać, ok 5 - 10 sek. Swędzenie ustaje od razu.

Leming
|

Większość komentarzy to reklamy. Pewnie je wpisują aptekarze lub pracownicy korporacji farmaceutycznych. Wystarczy soda oczyszczona, plasterek surowego ziemniaka lub cytryny. To każdy ma w domu. A żeby nie gryzły komary, meszki inne owady trzeba pić napar z czystka (do kupienia w sklepie spożywczym) lub zrobić sobie alkoholowy wyciąg z kwiatu czeremchy i tym spryskać ubranie. 100% skuteczność. Osobiście sprawdziłem na sobie i dzieciach.

PRZEMO
|

To z płynem po goleniu naprawdę działa po kilku sekundach

student
|

A mi lekarka poleciła posmarować miejsce ukąszenia kroplami do nosa i faktycznie działa