Twoja pamięć się pogarsza? Oto 8 możliwych powodów

Coraz częściej łapiesz się na tym, że zapominasz o umówionej wizycie u lekarza, o wzięciu leków na czas lub o spotkaniu z przyjaciółką? Zaglądasz do lodówki, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że nie pamiętasz, co chciałeś z niej sięgnąć? Zaczynasz się obawiać, że to objawy demencji lub choroby Alzheimera? Sprawdź, dlaczego twoja pamięć się pogarsza!

Sumienne prowadzenie terminarza, korzystanie z opcji przypomnień w telefonie, przyklejanie kolorowych karteczek - te sposoby są dobre, bo działają, ale czy zastanawiałeś się, jaka jest przyczyna tego, że ciągle zapominasz? 

Badacze jednogłośnie potwierdzają, że roztargnienie i zapominalstwo dotyczą ludzi w różnym wieku. Osoby w wieku 30-40 lat zaczynają się zastanawiać, czy to są pierwsze objawy demencji lub innej poważnej choroby. Lekarze wyraźnie zastrzegają, że nie ma to nic wspólnego z chorobą, chyba że pacjent ma 75 lat - wówczas jest powód do obaw. 

Jak ćwiczyć pamięć

Oto 8 możliwych powodów, dlaczego twoja pamięć się pogarsza

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.