Jakim chorobom towarzyszą: BÓL PIĘTY, ZIMNE STOPY, SWĘDZENIE i SKURCZE ŁYDEK

Powodem spuchniętych kostek u nóg jest zwykle brak ruchu, wiele godzin spędzonych przy biurku. Ale o czym może świadczyć swędzenie łydek, silny ból pięty czy skurcze łydek? Jeśli masz takie objawy, sprawdź jaka to choroba.

Często bagatelizujemy dolegliwości nóg. Gdy dokucza nam swędzenie łydek, podejrzewamy uczulenie na proszek lub płyn do płukania. Gdy odczuwamy ból pięty - winą obarczamy niewygodne obuwie. A przyczyny tych dolegliwości mogą być zupełnie inne.

Swędzenie łydek

Gdy dręczy w nocy, bywa objawem schorzeń wątroby. Zmiana zabarwienia skóry łydek na sinoczerwone i podwyższenie ciepłoty świadczy o rozwoju zakrzepicy. W każdym przypadkach należy się zgłosić po pomoc do lekarza.

Skurcze łydek

Najczęściej świadczą o niedoborze magnezu. Ból pomogą złagodzić masaże oraz regularne przyjmowanie magnezu z witaminą B, by lepiej się wchłaniał. Do masażu warto używać maści z wyciągiem z liści winogron lub kasztanowca. Skurcz bywa też objawem niewydolności żył, zapowiedzią żylaków lub miastenii, czyli nadmiernej męczliwości mięśni szkieletowych. Przyczyną drętwienia i sztywnienia łydek podczas odpoczynku może być tzw. zespół niespokojnych nóg, często łączący się z niedoborem żelaza.

Silny ból pięty

Jeżeli nie ma na niej np. odcisków, przyczyną bólu może być ostroga piętowa. To zwyrodnienie kostek tworzących piętę. Konieczne jest leczenie ortopedyczne i noszenie wkładek odciążających piętę podczas chodzenia.

Zimne stopy

Zwykle sygnalizują problemy układu krążenia. Podobne podejrzenia nasuwa opuchlizna wokół kostek i bladość skóry. Ale przyczyną bólu i opuchnięć, zwłaszcza rano, mogą być też choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe stawów stopy. Gdy puchnie i boli tylko paluch, istnieje duże prawdopodobieństwo dny moczanowej, choroby, która polega na odkładaniu się w stawie kryształków moczanów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Grazka
|

Ja wyleczyłam sobie zabiegami " ultra dźwięki " w sumie wzięłam 30 zabiegów no i rozbiło mi. Słyszałam ze mozna rownież stosować zabieg " jonoforeza"
Jeszcze leczę dnę moczanowa, ale to juz zostanie mi na stałe.
Ostatni mam uczucie ciężkich nóg, bol wokół piety, bol promieniuje przez łydkę az pod kolano.
W nocy odczuwam najbardziej. Najlepiej sie czyje gdy stoję albo chodzę
Moze jakaś rada ??

iwa
|

Jakiś czas temu okazało się że, mam ostrogę piętową, miałam laser i inne zabiegi. Dowiedziałam się że jest lek homeopatyczny na ostrogi, Hekla lava 5Ch. Brałam ten lek 3 opakowania i zabiegi, do dzisiaj (odpukać) nie odczuwam bólu. Trzeba brać 5 razy dziennie po 5 granulek pod język do rozpuszczenia, przy braniu leków homeopatycznych nie wolno pić kawy, alkoholu.

Gafinaa
|

Ja nie choruję, a i tak miałam skurcze łydek itd. Tzn. wiem, ze jestem znerwicowana... taką mam pracę i nic nie poradzę. Za dużo jest na mojej głowie.

Michał
|

juz 5 miesiące nadal boli mi pieta, moje RTG nic nie wykazało a tylko boli ubytek bo przez źle buty do biegania to za dużo biegalem a potem nagle pech. Dużo miałem zabiegów, masc, wkładki, kapusta i inne wszystko nic nie pomagalo , ciężko walczyć o zdrowie. Proszę mi pomoc emal : uno88@poczta.fm z Tarnobrzega. Jestem nieslyszacy.

tarka
|

Na Słomczynskiego w Krakowie :)

Fama
|

Witam, a gdzie robilas zabbieg?:)

Torika
|

ogromny bol to jest, ale mialam zabieg fala uderzeniowa na ostrogi pietowe. niestey nolesne, trzeba bylo powatrazac kilka razy zabieg, ale...skuteczne jak nic innego;)