Jak powstrzymać atak paniki? Oto 10 sposobów

2021-09-15 7:57

Ataki paniki to nagłe, intensywne przypływy strachu, lęku lub niepokoju. Są przytłaczające, dają fizyczne i emocjonalne objawy. Wiele osób z napadami paniki może mieć trudności z oddychaniem, obficie się pocić, drżeć, czuć intensywne bicie serca, a nawet mieć przeświadczenie o zbliżającej się śmierci. Oto 10 sposobów na powstrzymanie ataku paniki.

Atak paniki
Autor: Getty Images

Podczas ataku paniki niektórzy ludzie odczuwają również ból w klatce piersiowej, mają poczucie oderwania od rzeczywistości lub od swojego ciała. Często zdarza się, że osoba, która doświadcza ataku paniki jest przekonana, że ma właśnie zawał serca lub udar.

Poradnik Zdrowie: udar mózgu - pierwsza pomoc

Atak paniki może wywołać przerażenie, zwłaszcza, gdy występuje po raz pierwszy. Osoby, które mają skłonności do napadów paniki mogą się przygotować do kolejnego razu. Przygotowane strategie to sposoby, których możesz użyć, aby powstrzymać atak paniki, gdy go masz lub gdy czujesz, że nadchodzi. Większość z nich nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Jak powstrzymać atak paniki?

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.