Warto zadać sobie pytanie: cóż wiemy o MIŁOŚCI?

2012-01-30 10:42 Anna Zaborska

Sprawy seksu, jak pisał Marek Hłasko, wywołują w rodzinie poważne stresy co najmniej dwukrotnie. Pierwszy raz, kiedy dzieci uświadamiają sobie, że seks uprawiają ich rodzice. Po raz drugi, kiedy rodzice dowiadują się, że seks rozpoczęły już ich dzieci. Zarówno w seksie, jak i miłości najtrudniejszy jest pierwszy krok. Przed świętem zakochanych wszyscy mówią o miłości. A my podpowiemy, jak nad nią... pracować.

Seks może cieszyć bez względu na lata, choć z wiekiem prawdziwa miłość to bardziej bezpieczeństwo, wierność, lojalność i zaufanie niż ślepe uczucie i zauroczenie. W cenie jest także umiejętność przetrwania życiowych zawirowań.

Sex appeal to nasza broń kobieca

Szczytem odwagi naszych prababć było pokazanie obleczonej pończoszką kostki, uważanej za nader pociągający fragment ciała. W latach trzydziestych XX wieku za wyjątkowo kobiece uznawano łokcie, w czterdziestych ramiona, a w pięćdziesiątych rolę pierwszoplanową odegrał biust. Dziesięć lat później spojrzenia najczęściej spoczywały na biodrach i brzuchu, by w następnej dekadzie kierować się na włosy. Dlaczego znajomość tego, co pociąga mężczyzn, jest ważna? Bo tylko u chłopców między 16 a 24 rokiem życia, czyli znajdujących się u szczytu aktywności płciowej, poziom testosteronu hormonu wzmagającego popęd jest bardzo wysoki. Tak bardzo, że właściwie zbędne są wszelkie dodatkowe akcesoria i zachęty ze strony pań. Zupełnie co innego, gdy obcujemy z 40-latkiem, który na skutek złego odżywiania, nałogów i zbyt intensywnej pracy chce i chce, ale coraz częściej ma kłopoty z erekcją. Wtedy bardzo pomaga zalotna bielizna, uwodzicielskie perfumy, kolacyjka przy świecach, czyli budowanie właściwego nastroju.

Marzenie każdej żony: tak bym chciała damą być...

Najlepiej damą, mającą pod ręką dyspozycyjnego rycerza. Akurat nad tym trzeba bardzo popracować. Żaden mężczyzna nie rodzi się mężem. Pamiętajmy, że błędy w organizacji życia domowego popełnione na początku wspólnej drogi życiowej negatywnie odbiją się dopiero za jakiś czas. Jeżeli na dzień dobry przychylamy mężowi nieba i staramy się wejść w rolę kochanki, matki i gosposi jednocześnie, trudno później udowodnić, że same nie dajemy rady. Tym bardziej że panowie w czasie wolnym od pracy wolą raczej kanapę, gazetę i telewizję, a nie ścierkę lub odkurzacz. Dlatego praca wychowawcza nad mężem jest żmudna, długotrwała, trzeba chwalić go i zachwycać się nim. Że taki mądry, zaradny, przystojny, umie prosto wbić gwóźdź i zagotować wodę na herbatę... A więc jeśli chcesz być kochaną, pracuj, pracuj i jeszcze raz pracuj nad miłością.

Ważne

  • Według badań, zainteresowanie mężczyzn seksem spada po 60. roku życia.
  • Regparnie uprawia seks tylko 5 procent Polaków. W dodatku różne są oczekiwania w tej materii. Panie marzą o długim ceremoniale, panowie natomiast o szybkim numerku, najlepiej po wieczornym filmie.
  • 54 proc. Polek i 61 proc. Polaków nigdy nie doznało uczucia mocnej, szaleńczej miłości.
  • Czy artykuł był przydatny?
    Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
    KOMENTARZE