Wstrząsające wyznanie żony Bruca Willisa. "Nie ma leku ani sposobu na leczenie"

2023-09-26 17:48

W nowym wywiadzie żona Bruce'a Willisa, Emma Heming Willis, podzieliła się najnowszymi informacjami dotyczącymi zdrowia słynnego aktora. Niestety wieści są trudne do przyjęcia. Od pewnego czasu Emma relacjonuje publicznie trudności, jakie Bruce Willis przeżywa z powodu rzadkiej postaci demencji, która doprowadziła do przerwania jego kariery aktorskiej.

 Wstrząsające wyznanie żony Bruca Willisa. Nie ma leku ani sposobu na leczenie
Autor: PHOTO: MARCIN SMULCZYNSKI / SE/ EAST NEWS

W minionym roku media obiegła informacja, że Bruce Willis, jedna z ikon kina, zmuszony jest zakończyć swoją wielką karierę z powodu poważnych problemów ze zdrowiem. Emma Heming Willis, która obecnie opiekuje się mężem, niedawno ujawniła, że u 68-letniego aktora zdiagnozowano otępienie czołowo-skroniowe, rzadką postać demencji, która wpływa negatywnie na zachowanie, osobowość i zdolność komunikacji.

Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów, odc. 11 Borderline

Żona Bruce'a Willisa opowiedziała o stanie zdrowia aktora

Choroba ta, znaną również jako FTD (demencja czołowo-skroniowa lub zwyrodnienie), dotyka przednie i skroniowe obszary mózgu i niestety nie ma na nią skutecznego lekarstwa ani terapii. To jedna z przyczyn, dla której zwiększanie świadomości na temat FTD jest tak istotne, jak podkreśliła Emma na Instagramie.

Choć nie udało się jeszcze określić źródła tej choroby, to pierwsze symptomy u Bruce'a Willisa miały się pojawić już w 2017 roku. Z okazji Światowego Tygodnia Świadomości FTD, trwającego od 24 września do 1 października, żona aktora udzieliła wywiadu telewizyjnego dla "Today", w którym opowiedziała o aktualnym stanie zdrowia swojego męża.

Bruce Willis cierpi na otępienie czołowo-skroniowe

Emma Heming opisała trudności związane z postępującym stanem zdrowia Bruce'a. Podkreśliła, że często trudno jest określić, czy aktor jest świadomy swojej choroby. Zaznaczyła również, że schorzenie stanowi olbrzymie wyzwanie zarówno dla samego chorego, jak i dla jego rodziny, a ona sama jest nadal w trakcie nauki, jak radzić sobie z tą sytuacją.

"To trudne dla osoby, u której zdiagnozowano tę chorobę, ale również dla rodziny. To samo dotyczy Bruce'a, mnie i naszych córek. Kiedy mówią, że to choroba rodzinna, to naprawdę tak jest" – przyznała, z łzami w oczach, Emma Heming Willis w programie "TODAY".

Dodała, że Bruce Willis jest dla niej niezwykłym darem, który nauczył ją i ich dwie córki, Mabel i Evelyn, takich wartości jak miłość, cierpliwość i wytrwałość. Podczas swojej wizyty w studio podkreśliła również, że nie nazywa siebie "opiekunką", lecz "partnerką w opiece".

Podsumowując, ważne jest, aby partnerzy w opiece wzajemnie dbali o siebie, aby mogli jednocześnie być najlepszą opieką i wsparciem dla osoby, którą się opiekują – podkreśliła żona Bruce'a Willisa.