Wirtualny test na koronawirusa - wiemy, gdzie go zrobisz

2020-03-25 16:26
Polaku, zbadaj się sam
Autor: Getty Images Dostępna jest strona, na której samodzielnie można zdiagnozować COVID-19

Czy mam koronawirusa? To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto kaszle, ma gorączkę lub czuje, że "coś go bierze". To dlatego eksperci chorób zakaźnych z najlepszych ośrodków naukowych stworzyli wirtualny kwestionariusz samooceny zagrożenia infekcją koronawirusem SARS-CoV-2. Teraz możesz spróbować ocenić samodzielnie, jeszcze przed kontaktem z lekarzem, czy masz COVID-19.

Kwestionariusz samooceny o nazwie MORE COVID-19, pozwalający na samodiagnozę objawów koronawirusa został opracowany na zlecenie firmy More Health przez zespół amerykańskich i międzynarodowych ekspertów w zakresie chorób zakaźnych, w tym dr Gary'ego Schoolnika, byłego dyrektora chorób zakaźnych w szpitalu w Stanford i profesora medycyny na Uniwersytecie Stanforda oraz profesor Wang Yan, zastępcę dyrektora oddziału chorób zakaźnych w szpitalu przy Uniwersytecie Pekińskim.

Dr Schoolnik od dawna zajmuje się badaniami i leczeniem chorób zakaźnych w USA i na całym świecie. Obecnie leczy pacjentów z COVID-19 w Stanach Zjednoczonych.

Profesor Wang Yang specjalizuje się w klinicznym leczeniu chorób zakaźnych już od ponad 20 lat i ma bezpośrednie doświadczenie w leczeniu pacjentów z COVID-19 oraz zdalnym wspomaganiu personelu medycznego w Wuhan w prowincji Hubei liczącej wiele infekcji koronawirusem SARS-CoV-2.

Póki co kwestionariusz dostępny jest w czterech językach - angielskim, francuskim, chińskim uproszczonym i hiszpańskim - osoby, które korzystają z przeglądarki google chrome mogą go przetłumaczyć, klikając prawym przyciskiem myszy i rozwijając  menu, a następnie wybierając opcję "przetłumacz na język polski".

Kwestionariusz znajdziesz pod tym linkiem 

Choć wypełnienie tego wirtualnego testu nie zastąpi kontaktu z lekarzem, jego wynik może pomóc podjąć decyzję, czy można bezpiecznie wracać do zdrowia w domowym zaciszu, czy też lepiej udać się do wyznaczonego szpitala zakaźnego lub skontaktować z najbliższą placówką sanepidu.

Narzędzie jest bezpłatne i - jak czytamy w komunikacie prasowym, "może zmniejszyć niepokój i panikę wśród większości ludzi, którzy nie muszą być obejmowani testami. Ponadto narzędzie może przesiewać potencjalnie zarażone populacje na raz w dużych liczbach, tym samym zmniejszając obłożenie systemu opieki zdrowotnej i pomagając w szybkiej identyfikacji pacjentów w grupie wysokiego ryzyka".

Diety bez wychodzenia z domu, opieka dietetyka, ponad 2000 przepisów! Wejdź na JeszCoLubisz.pl >>>

Koronawirus - Leki

Czytaj też: 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.