W sieci pojawiło się nagranie z urodzin Bruce’a Willisa. Tak zmieniła go choroba

2023-03-21 8:37

Bruce Willis skończył 68 lat. Swoje urodziny świętował w gronie najbliższych. Demi Moore pokazała nagranie z tego dnia. Widać na nim szczęśliwego aktora. Niestety, jego choroba wciąż postępuje.

W sieci pojawiło się nagranie z urodzin Bruce’a Willisa. Tak zmieniła go choroba
Autor: instagram.com/demimoore W sieci pojawiło się nagranie z urodzin Bruce’a Willisa. Tak zmieniła go choroba

Bruce Willis zrezygnował z kariery z powodu afazji pod koniec marca 2022 roku. W oświadczeniu rodziny napisano wówczas: "Chcieliśmy podzielić się informacją, że nasz ukochany Bruce ma pewne problemy zdrowotne i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze. W wyniku tego po dużym namyśle Bruce kończy karierę, która tak wiele dla niego znaczyła."

Z relacji jego najbliższych wynika, że aktor miewa niekontrolowane napady agresji i problemy z rozpoznawaniem członków swojej rodziny. Niedawno pojawiła się w sieci informacja, że zdarzyło się, że nie rozpoznał własnej matki. Cały czas czuwa nad nim jego obecna i była żona. 

Poradnik Zdrowie: demencja

Urodziny Bruce'a Willisa w cieniu choroby

Bruce Willis z powodu afazji cierpi na zaburzenia mowy, ma też zaburzenia funkcji poznawczych. Jakiś czas temu zdiagnozowano u niego także otępienie czołowo-skroniowe.

Mimo postępującej choroby, były hollywoodzki aktor z uśmiechem na twarzy obchodził swoje 68. urodziny. Wideo z tego wydarzenia opublikowała na Instagramie jego była żona Demi Moore. 

Mimo że choroba bezpowrotnie odbiera wszystko, czym był Bruce w przeszłości, na nagraniu wszyscy są szczęśliwi i śpiewają "Happy Birthday". Na filmie widzimy, jak cała rodzina cieszy się każdą chwilą spędzoną z aktorem. 

Demi Moore opatrzyła filmik z urodzin krótkim komunikatem: "Wszystkiego najlepszego, BW! Tak się cieszę, że mogliśmy dziś świętować. Kocham cię i kocham naszą rodzinę. Dziękuję wszystkim za miłość i ciepłe życzenia — wszyscy je czujemy".

Afazja to nie tylko problemy z mówieniem, ale i zrozumieniem tego, co mówią inni. Do jej rozwoju dochodzi na skutek uszkodzenia struktur mózgu i ośrodkowego układu nerwowego, spowodowanych najczęściej udarem mózgu, urazem, miażdżycą, guzem mózgu czy chorobą Alzheimera.