Ujawniono przyczynę śmierci Matthew Perry'ego z "Przyjaciół". Dramatyczne szczegóły sekcji zwłok

2023-12-16 11:07

Poznano przyczynę zgonu znanego aktora Matthew Perry'ego. Ostatnie doniesienia medyczne dotyczące gwiazdy kultowego serialu "Przyjaciele" przynoszą nowe informacje na temat okoliczności jego śmierci.

Ujawniono przyczynę śmierci Matthew Perry'ego. Dramatyczne szczegóły sekcji zwłok
Autor: Favebook / https://www.facebook.com/friends.tv Ujawniono przyczynę śmierci Matthew Perry'ego. Dramatyczne szczegóły sekcji zwłok

28 października 2023 Matthew Perry, znany z roli Chandlera Binga w "Przyjaciołach" zmarł niespodziewanie w wieku 54 lat. Los Angeles County Coroner's Office, czyli Wydział Medycyny Sądowej hrabstwa Los Angeles, opublikował wyniki przeprowadzonej autopsji aktora.

Poradnik Zdrowie: Żyję ze schizofrenią

Ujawniono przyczynę śmierci Matthew Perry'ego z serialu "Przyjaciele"

Aktor został znaleziony martwy w swoim jacuzzi w domu w Los Angeles w niedzielne popołudnie, 28 października. Śledczy nie znaleźli żadnych dowodów sugerujących zbrodnię ani obecności narkotyków. Spekulacje wskazywały na możliwość utonięcia z powodu problemów kardiologicznych.

Obecnie, według raportu biegłych, stwierdzono, że przyczyną śmierci Perry'ego było "ostrze działanie ketaminy". Dodatkowo, czynniki przyczyniające się do jego zgonu to utonięcie, choroba wieńcowa serca oraz wpływ buprenorfiny, stosowanej w leczeniu uzależnień od opioidów. Zgon zaklasyfikowano jako wypadek.

Perry od dłuższego czasu otwarcie mówił o swojej walce z depresją, alkoholizmem, narkomanią i uzależnieniem od środków przeciwbólowych. W 2022 roku wydał bestsellerową autobiografię "Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz", w której opisuje swoją trudną drogę do trzeźwości, obfitującą w liczne niepowodzenia. W książce wyznał, że jego walka z uzależnieniami pochłonęła 9 milionów dolarów.

Czym jest ketamina?

Ketamina, powszechnie stosowana w medycynie, coraz częściej bywa nadużywana jako narkotyk. Jest to silny środek znieczulający, pochodny fencyklidyny, należący do grupy psychodysleptyków, czyli halucynogenów. Ketamina znajduje zastosowanie w medycynie ludzkiej i weterynarii jako środek znieczulający przedoperacyjny. Ma również właściwości przeciwbólowe. Jest stosowana w terapii ciężkich postaci chorób afektywnych oraz jako potencjalny lek na depresję, w tym odporną na leczenie - według badań przeprowadzonych przez Oxford Health NHS Foundation Trust i Uniwersytet Oksfordzki.

Jak działa ketamina?

Ketamina jest to psychodelik dysocjacyjny, który redukuje lub blokuje sygnały z mózgu do świadomości. W dawkach powyżej 0,5 g powoduje krótkotrwałe uczucie depersonalizacji, odrealnienia i oderwania od ciała. Efekty te mogą obejmować również doznania wizualne i zaburzenia postrzegania czasu. Działanie ketaminy zaczyna się po około 5-10 minutach od zażycia i trwa od 1 do 3 godzin.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki