Ucięła sobie drzemkę, nagle poczuła w ustach fekalia. Trafiła na trzy dni do szpitala

2022-09-29 7:37

Amanda Gommo ucięła sobie drzemkę, gdy doszło do niefortunnego incydentu. Kobieta spała z otwartymi ustami, po czym trafiła do szpitala na trzy dni. Wszystko przez to, że mały chihuahua o imieniu Belle wypróżnił się do jej ust. Niestety, piesek nie był zdrowy.

szpital
Autor: Facebook

Podczas drzemki stało się coś nieoczekiwanego

Dla Amandy był to dzień, którego prawdopodobnie nie zapomni nigdy: „Jak zawsze, ucinałam sobie popołudniową drzemkę z Belle, kiedy nagle poczułam, jak coś cieknie mi do ust” – powiedziała serwisowi SWNS. „Pobiegłam do łazienki, ale moje dziecko było pod prysznicem, więc zanim się umyłam, miałam czas na szybkie zdjęcie”.

"Nie mogłam pozbyć się tego smaku z ust"

„To było obrzydliwe, miotałam się gwałtownie przez wiele godzin. Nie mogłam pozbyć się tego smaku z ust” – dodała kobieta.

Doświadczenie to raczej nie było przyjemne, raczej niewiele osób chce być budzonych przez psie defekacje. Najgorsze było jednak przed panią Gommo.

Kobieta trafiła do szpitala

Amandzie zaczęły dokuczać wymioty i biegunka, a rodzina wezwała karetkę. Sanitariusze radzili jej pić dużo płynów, ale jej objawy – w tym bolesne skurcze całego ciała – nadal się pogarszały. 

W końcu została przeniesiona do szpitala, gdzie przez trzy dni otrzymywała kroplówkę. 51-letnia Amanda była odwodniona, stwierdzono także infekcję przewodu pokarmowego, którą zakaziła się poprzez psie odchody. 

Lekarze ze szpitala, do którego przewieziono Amandę przyznali, że nigdy dotąd nie mieli do czynienia z podobnym przypadkiem. Kobieta została już wypisana do domu.

Odwodnienie organizmu - jakie są objawy?

Gdy organizm jest odwodniony, mogą wystąpić objawy, takie jak:

wzmożone pragnienie

  • brak apetytu
  • rzadsze oddawanie moczu
  • senność
  • suchość śluzówek jamy ustnej i języka
  • wzdęty brzuch

Odwodnienie organizmu to poważny stan, mogący stanowić zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych. Choć najczęściej kojarzy się z upałami, to do utraty wody może dojść także w wyniku różnych chorób.

Odwodnienie organizmu: objawy i postępowanie