Ideał? Ta maseczka jest PRZEZROCZYSTA. I w dodatku czyści się sama

2020-05-25 10:49 Katarzyna Hubicz

Czyżby spełniło się marzenie wszystkich, których denerwują tradycyjne maseczki ochronne? Powstaje maska ochronna, która nie tylko jest przezroczysta, ale też będzie sama się dezynfekować. Na czym polega innowacja? Kiedy ten wynalazek będzie dostępny w sprzedaży i ile będzie kosztował?

Rewolucyjne rozwiązanie tworzy chińska firma Huami (która produkuje opaski sportowe Xiaomi, a także własne opaski, sprzedawane pod marką Amazfit). Maseczka wielokrotnego użytku o nazwie Amazfit Aeri wykonana jest nie z tkaniny, lecz z przezroczystego tworzywa sztucznego. Nie zasłania widoku ust, co, jak podkreśla producent, jest bardzo istotne dla osób, którym dotychczasowe maseczki utrudniały kontakty międzyludzkie, a  także dla obywateli wszystkich państw, w których bardzo rozpowszechnione są systemy rozpoznawania twarzy (jest tak m.in. w Chinach).

Nie są to jedyne jej zalety: maseczka Amazfit Aeri wyposażona jest w mechanizm samodezynfekujący, oparty o działanie światła ultrafioletowego. Po podłączeniu maseczki do zasilania za pomocą portu USB maseczka zdezynfekuje się w trakcie zaledwie dziesięciu minut.

Prawdopodobnie firma wypuści dwa warianty maseczki, a do każdego dostępne będą również akcesoria – np. przyłbice oraz niewielkie wentylatorki, poprawiające komfort noszenia w upalne dni. Póki co nie wiadomo, kiedy maseczki pojawią się w sprzedaży ani ile będą kosztowały.

Tak wygląda projekt maseczki Amazfit Aeri:

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie Dobrze" - Co można w internecie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Polecamy także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE