Śluby i wesela po nowemu. Będą się różniły od tego, co było do tej pory

2020-05-22 12:16 Katarzyna Hubicz

Planujesz wesele na 200 osób? To na razie nic z tego. Choć w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki Ministerstwo Zdrowia zarekomenduje możliwość ponownej organizacji wesel, to jednak mają one wyglądać inaczej, niż do tej pory. Jak?

O nowych wytycznych w kwestii organizowania wesel mówił w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podczas konferencji prasowej. Zdradził, że: "przynajmniej na początku wesela będą się różniły od tego, co znaliśmy do tej pory". "Nad dokładnymi wytycznymi pracuje Główny Inspektorat Sanitarny. Ministerstwo Rozwoju odbyło też szereg spotkań z branżą weselną, aby osiągnąć porozumienie" - powiedział Janusz Cieszyński.

 Co aktualnie wiadomo? W ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki Ministerstwo Zdrowia zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników - gości; do tego limitu nie będą włączane osoby z obsługi.

Cieszyński podkreślił na konferencji prasowej, że decyzja Ministerstwa Zdrowia jest związana z aktualną sytuacją epidemiologiczną, którą ocenił jako "pozytywną i ulegającą poprawie".

A od kiedy można będzie zorganizować wesele? Wszystko wskazuje na to, że już niebawem. - Miejmy nadzieję, że od 1 czerwca będziemy mogli odmrażać - w czwartym etapie - kolejne branże, wśród nich również ślubną - powiedziała kilka dni temu wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Nowojorska para, która chciała się pobrać mimo pandemii, wykazała się nie lada kreatywnością: 

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie dobrze": Rozluźnianie zwyczajów epidemiologicznych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Polecamy także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE